TYLKO U NAS: Jedyny prawdziwy plan obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Gdy spojrzeć na oficjalny harmonogram rocznicy, zobaczymy ciąg mszy, składania wieńców i przemówień. Tymczasem wiadomo, że nie o to chodzi.

Poniżej rozpiska rzeczywista rozpiska dzisiejszych obchodów.

9:15 Budzi się pierwszy celebryta. Jego zdjęcie na Instagramie zawiera musli z truskawkami. Potem będzie się tłumaczyć, że to barwy Polski, ale na Niezależnej zostanie okrzyknięty symbolem plucia na Powstanie przez warszawkę.

9:41 Pierwsza kłótnia na Twitterze. Prawicowi publicyści starli się o to, kiedy zaczęli nosić powstańcze opaski. Wygra Wojciech Wybranowski zdjęciem z trzeciej grupy przedszkola.

10:12 Na Wykopie jak co roku pojawia się znalezisko gimnazjalisty, które zawiera tekst "Wyborczej" Michała Cichego "Polacy – Żydzi: czarne karty powstania" z 1994 roku, w którym oskarża AK o mordy na Żydach. Komentarz "Śmierć wrogą ojczyzny" zdobywa 1944 plusów.

10:39 Lewicowy Facebook jara się wpisem byłego prawie nominowanego do Nike pisarza, który pisze, że ma gdzieś powstanie, gdy miliony osób pracują na śmieciówkach.

11:00 Beata Mazurek po raz pierwszy wypowiada się o powstaniu. Mówi, że powstańcy zagłosowaliby za odwołaniem Andrzeja Rzeplińskiego.

11:10 Nowoczesna występuje w obronie Andrzeja Rzeplińskiego. Ryszard Petru jako datę wybuchu powstania podał 1939 rok.

11:11 Ruch Kukiza występuje w obronie Beaty Mazurek. Jeden z posłów mówi o goleniu głów.

11:23 Platforma Obywatelska ogłasza, że stanowisko w sprawie powstania ogłosi po kongresie w styczniu 2017.

12:00 Jeśli jeszcze nie udostępniłeś/aś tego obrazka, to najwyższy czas.
12:10 Jeśli jeszcze nie udostępniłeś/aś tego obrazka, to najwyższy czas.
12:19 W zależności od udostępnionego obrazka będziesz: lewakiem, wrogiem ojczyzny, prowokatorem Rosji/Brukseli/Kaczora lub orędownikiem szkodliwego mitu.

12:55 Przerwa obiadowa. Prawicowi blogerzy są oburzeni, że w taki dzień się je.

13:18 Pierwsza próba gwizdów przed godziną 17.

13:34 Ktoś wrzuca link do "Kanału" Wajdy. Cezary Gmyz szuka teczki Wajdy w IPN.

13:59 W TVN24 Andrzej Celiński obwinia Jarosława Kaczyńskiego za wybuch powstania warszawskiego.

14:12 Dawid Wildstein wyzywa Samuela Pereirę na pojedynek, kto pierwszy przebije się kanałami do Śródmieścia.

14:39 Piotr Zychowicz przypomina tezy ze swojej książki "Obłęd '44". Prawica wypomina mu, że chciał, żeby Polska walczyła u boku Niemiec, lewica książkę "Żydzi".

15:11 Zaczyna się piknik małego powstańca. Dzieci uczą się, jak to fajnie być sanitariuszem i ginąć za ojczyznę.

15:44 Na wPolityce.pl pojawia się tekst Michała Karnowskiego, w którym dowodzi, że zakłamywanie prawdy o Powstaniu doprowadziło do Smoleńska. Gazeta.pl cytuje obszerne fragmenty. wPolityce w rewanżu cytuje tekst wykopowego znaleziska z 10:12. Gazeta.pl obraża się, że ktoś obarcza ją winami "Gazety Wyborczej", a oni chcą tylko robić galerie z trenerkami fitness.


16:00 Moment na przegrupowanie. Hejterzy lewej i prawej strony mają kwadrans na sprzątnięcie rannych, żeby doprowadzić pole bitwy do porządku przed godziną W.

16:11 "Newsweek" publikuje sondę z której wynika, że młodzi nie wiedzą, o co chodziło w powstaniu ani kiedy wybuchło.

16.12 Fanpage "Do Rzeczy" publikuje sondę, z której wynika, że młodzi doskonale wiedzą, o co chodziło w powstaniu i kiedy wybuchło. Wkleja też zdjęcie niemowlaka w śpioszkach z symbolem Polski Walczącej. Okazuje się, że to fotomontaż. W oryginale chodziło o "My Little Pony".

16:36 W sieci pojawia się numerologiczna analiza daty 01.08.1944. Liczby mają tę samą ezoteryczną energię, co data zamachu w Smoleńsku. Prawicowe dziennikarki dystansują się od tego rodzaju analiz, ale piszą, że "coś w tym jest".

17:00 Godzina "W". Gazeta.pl pokazuje zdjęcia bywalców z galerii handlowej.

17:00 Godzina "W". wPolityce.pl pokazuje zdjęcia bywalców stadionów.

17:12 Trwa apel pamięci. Zgromadzeni gwiżdżą z powodu: dołączenia do apelu Lecha Kaczyńskiego, braku Władysława Bartoszewskiego, ofiar polskiej transformacji, obecności Hanny Gronkiewicz-Waltz, postępowania lustracyjnego 99-letniego Zbigniewa Ścibor Rylskiego, zdrajców z KOD i bo inni gwiżdżą.

17:13 W TVN24 zaczyna się sześciogodzinne pasmo o podzielonym Narodzie. Wśród rozmówców Jerzy Dziewulski, Tomasz Terlikowski, Łukasz Warzecha, Eliza Michalik i Michał Wiśniewski, który śpiewa "Keine Grenzen".

17:55 wPolityce wylicza, że Andrzej Duda najdłużej klęczał podczas obchodów rocznicy. Artykuł kończy uśmiechnięte zdjęcie Stefana Niesiołowskiego z marca 2007 roku.

18:11 Fronda ogłasza poczet największych wrogów POWSTANIA. Listę otwiera Maria Peszek. Z tą piosenką
18:34 Wszyscy są już zmęczeni. Zaczynają powtarzać się memy sprzed południa. Nawet Joanna Lichocka zamiast się rozpisywać, nazywa po prostu ludzi draniami.

19:30 "Wiadomości" zaczynają od minuty ciszy. Potem pokazują zdjęcia Mateusza Kijowskiego z wakacji. Klaudiusz Pobudzin kwestionuje męstwo lidera KOD wypytując jego sąsiadów, czy kiedykolwiek widzieli, jak schodził do kanałów.

20:01 Kłótnia na koniec "Kropki nad i" o zawłaszczanie rocznicy powstania. W proteście przeciw poziomowi programu Magdalena Środa i Ewa Stankiewicz postanawiają opuścić studio. Niestety w tym samym momencie, co Monika Olejnik. Panie wpadają na siebie w drzwiach. Muszą interweniować strażacy.

20:49 Ktoś odkrywa, że zamiast powstańczych piosenek na Polsacie właśnie leci "Geneza planety małp". Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami Ryszarda Nowaka składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie znieważenia Narodu Polskiego.

21:22 Samuel Pereira domaga się dymisji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z powodu niewyłączenia sygnału Polsatu.

22:01 Zygmunt Solorz wyłącza twitterowy sygnał Samuela Pereiry.

23:59 Ktoś sobie przypomina o powstańcach i 200 tys. ofiar cywilnych.

To jest ASZdziennik, ale nic nie zostało zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak (@ojciecredaktor)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...