Youtuberologia nowym kierunkiem studiów. Studenci będą zaliczać 200 godzin YouTube’a w semestrze

Fot. Akademia Leona Koźmińskiego
Maturzyści właśnie dostali kierunek, o którym nie śniło się poprzednim generacjom.


– Ministerstwo nauki zaakceptowało prośbę Akademii Leona Koźmińskiego o wpisanie kierunku youtuberologia do ewidencji kierunków studiów wyższych w Polsce – dowiaduje się ASZdziennik.

Oznacza to, że już od najbliższego roku akademickiego studenci Koźmińskiego będą mogli zacząć studnia I, a za trzy lata II stopnia. Już samo zerknięcie na program pozwala postawić tezę, że to będzie edukacyjny hit. Choć bardzo wymagający.

– Samego oglądania YouTube'a będzie po 200 godzin w semestrze, a na lektoratach drugie tyle – opowiada Cyber Marian, który brał udział w opracowaniu podstawy programowej.

Nie samym tylko oglądaniem studenci będą żyli.

– Wśród przedmiotów obowiązkowych będą elementy socjologii rodziny w rodzaju "co mówimy rodzicom vs. rzeczywistość" – mówią autorki kanału Beksy.

Co ważne, oprócz wyniku z matury, kandydaci na studentów będą musieli zdać test wiedzy przed Martinem Stankiewiczem. – Matura to nie bzdura, ale chciałbym się dowiedzieć czy potrafią wymienić te 7 rzeczy, które wkurzają na każdej imprezie – mówi Martin.

Po 3-letnim kursie po obronie licencjatu przez zdobycie 500 łapek w górę, chętni będą mogli rozpocząć studia II stopnia na specjalizacji let's play, make-up czy prankologia stosowana.

– 100 proc. studentów znajdzie pracę jeszcze na studiach – zapowiada Szwagier z kanału Śmiechawa TV. – Szkoda, że za moich czasów tego nie było. Może dlatego, że najmniejsze laptopy mieściły się wtedy w stodołach.

Mamy konkurs!!!

Wymyśl nowy, zabawny kierunek studiów. Do swojej wypowiedzi dodaj #NowyKierunekStudiów oraz #KozminskiUni i powalcz o super ciuchy. Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

To jest ASZdziennik dla Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.(r)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...