Autonomiczny samochód Google zatrzymany. "Próbował wręczyć policjantowi łapówkę po stłuczce"

Fot. Peter Gudella / Shutterstock.com
Prowadząca pojazd sztuczna inteligencja przez pierwsze 30 minut próbowała przekonać drogówkę, że gdy przejeżdżała przez skrzyżowanie było "głębokie żółte".


– Autonomiczny pojazd został przewieziony do aresztu po stłuczce z autobusem, która nastąpiła na skrzyżowaniu w Montain View – donosi "The San Franciso Examiner". – Auto chciało wręczyć łapówkę policjantowi po zdarzeniu – czytamy dalej.

– Zatrzymaliśmy je na gorącym uczynku – mówi w wywiadzie lokalny szeryf. – Na początku auto tłumaczyło się, że było "głębokie żółte", potem zaproponowało policjantowi łapówkę w postaci darmowych kuponów do sklepu Google Play – kontynuuje swoją wypowiedź. – Na szczęście sprawca nie uciekł z miejsca zdarzenia, gdyż wykręcając uderzył w autobus raz jeszcze – dodaje.

– Nasze auto jest niewinne. To autobus wymusił pierwszeństwo – wyjaśnia gazecie rzecznik prasowy firmy Google. – Poza tym w jaki sposób auto miałoby wręczyć łapówkę? Skąd miałoby wiedzieć jaki jest adres e-mailowy policjanta? – pyta retorycznie.

To nie pierwszy taki przypadek, gdzie autonomiczne auto wzięło udział w stłuczce samochodowej.

– Dwa miesiące temu jedno z naszych aut o mało nie wjechało do oceanu. Dopiero potem okazało się, że korzystało z nawigacji Apple – mówi nam jeden z pracowników firmy.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...