PILNE: Szok w sondażach. Nowym liderem notowań jest partia z programem sprzed 1200 lat

Fot. mat. promocyjne
To najmocniejszy polityczny debiut ostatnich lat. I od razu na pierwszym miejscu.


– Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, na ugrupowanie Ragnar'16 oddałoby głos 41 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań dla ASZdziennika. To najlepszy wynik od przełomu IX/X wieku, kiedy nordyccy wojownicy należeli do obstawy pierwszych Piastów.

Jak komentują eksperci, partia Ragnar’16 zbudowana wokół osoby wodza Ragnara Lodbroka, przekonała wyborców poszukujących prawdziwej partii konserwatywno-liberalnej.

– Umiłowanie wolności, równouprawnienie kobiet przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji to nie są dla nas postulaty jednego sezonu. Głosimy te wartości od 1200 lat i to się ludowi nad Wisłą podoba – mówi lider ruchu Ragnar ’16 w rozmowie z ASZdziennikiem.
Pojawienie się Wikingów wywołało poruszenie po obu stronach politycznej barykady. Liberałowie boją się odpływu elektoratu z wielkich miast, konserwatyści od razu przystępują do ataku.

– Polacy nie są gotowi na takie nowinki, a poza tym, gdzie byli Wikingowie, gdy poprzednia władza inwigilowała dziennikarzy? – pyta jeden z posłów prawicy.

– Plądrowałem wtedy Anglię – odpowiada Ragnar dodając, że teraz czas na pokojową działalność w Polsce.

– O świcie wsiadam do Ragnarobusa i jadę na równiny, żeby udowodnić, że jeszcze lepsza zmiana jest możliwa.

Jak udało nam się ustalić, przedterminowe wybory odbędą się 19 lutego.
Materiał powstał we współpracy z kanałem History, który wyemituje czwarty sezon serialu Wikingowie. Premiera czwartego sezonu 19 lutego o godzinie 22:00 na kanale History.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...