Rząd znalazł źródło finansowania programu 500+. Opodatkują pracowników firmy "Szlachta nie pracuje"

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta, facebook.com
Gdy już wszyscy myśleli, że program "Rodzina 500+" jest zagrożony, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawiła pomysł, który rozwiąże niejedyny problem budżetu.


– Według danych ministerstwa rodziny i pracy, firma "Szlachta nie pracuje" zatrudnia około 236 tysięcy osób nie płacąc żadnych podatków. To się musi zmienić – powiedziała na konferencji prasowej Elżbieta Rafalska, minister pracy mówiąc wprost o finansowaniu programu Rodzina 500+.

Na reakcję na słowa minister nie trzeba było długo czekać.

– Ale jak to? Jaki podatek? Szlachta nie płaci podatków!– komentuje jeden z pracowników firmy, absolwent Wyższej Szkoły Robienia Hałasu.

– Czego oni od nas znowu chcom? – mówi nam Klaudia, 23–letnia szlachcianka. – Niech zajmą się podatkiem od banków i marketów, a nie przyczepili się do nas jak żep do psiego g...a! – dodaje wzburzona.

Rząd pozostaje jednak niewzruszony.

– Najprostszym rozwiązaniem będzie podatek od dochodu. Przeliczymy czas przebywania na Facebooku na stawki godzinowe. Pozwoli na to nowa ustawa o policji – mówi minister finansów Paweł Szałamacha i zapowiada dodatkowe kontrole skarbówki i Państwowej Inspekcji Pracy.

– Według naszych informacji 95 proc. umów w firmie nie jest ozusowana, a mówimy tylko o osobach, które nie są, tak jak większość, zatrudnione na czarno – dodaje Szałamacha.

Jak się jednak dowiadujemy, szlachta nie chce poddać się bez walki. Jak wynika z naszych informacji pracownicy firmy w ramach protestu szykują "szitstorm na Kwejku" i profilu Zbigniewa Stonogi.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty są jeszcze zmyślone.

Autorem pomysłu jest Antoni Bohdanowicz.

Chcesz podesłać swój genialny pomysł? Wyślij wiadomość na Facebooku, Wykopie lub użyj adresu kontaktowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...