WTFdziennik: Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego pisze "s....j", a to nie wszystko [DZIEŃ WG PiS]

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Nie przenoście nam stolicy do Piotrkowa... Trybunalskiego"


Newsy, newsy, newsy

1. PO, PSL i Nowoczesna wystąpiły z wspólnym apelem do prezydenta, aby wpłynął na PiS ws. Trybunału. Przecież prezydent jest bezpartyjny... A nie, czekaj...

2. Jakub Górnicki ze stowarzyszenia e-Państwo oświadczył, że jest załamany pracą komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która opiniowała kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego. Srsly?

3. Zbigniew Ziobro chce postępowania dyscyplinarnego dla prezesa TK "bo jego wypowiedzi są stronnicze, a sam prezes powinien zrzec się funkcji i urzędu sędziego". W międzyczasie kandydat PiS do Trybunału Mariusz Muszyński nie umie w internety: opublikował serię obraźliwych tweetów i myślał, że jak je skasuje, to ich nie będzie. Niestety internet bardzo pamiętliwy jest:
5. "Jesteśmy w ogonie świata pod względem dzietności", alarmuje marszałek Senatu z PiS, Stanisław Karczewski. Tymczasem minister zdrowia, Konstant Radziwiłł (nie mylić z tym łotrem, co więził Kmicica) ogłosił, że program refundacji in vitro potrwa tylko do połowy 2016 roku. Ba-dum tss.

6. A premier Beata Szydło na konferencji dotyczącej programu "Rodzina 500+" z rozbrajającą szczerością przyznała, że 500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek.

7. Rząd zapowiedział nowelizację tegorocznego budżetu i zwiększenie deficytu o maksymalnie 10 mld zł, co jest o tyle dziwne, że będą pieniądze z punktu 6.

Niepokorny cytat na dziś

"Czytaj z ruchu moich ust"

Dobra wiadomość

Kandydatura Krystyny Pawłowicz do TK została wycofana. Słowo "Wziąść" nadal jest niezgodne z konstytucją.

Zła wiadomość

Podczas protestu "Ręce precz od Trybunału" nie było cateringu.

To jest ASZdziennik, ale powyższe wydarzenia zdarzyły się naprawdę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...