Liroy nagrywa sejmową kolędę. "Ja jestem z Betlejem i tak już zostanie, a jeśli w to nie wierzysz..."

Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
To może być najbardziej niechciany prezent świąteczny w historii.


Jak dowiaduje się ASZdziennik, Piotr Liroy Marzec zabrał się za pisanie kolędy, która będzie oficjalnym wkładem Sejmu w tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

– Jestem podekscytowany, że uczestniczę w tym projekcie – mówi nam świeżo upieczony poseł Partii Kukiza. – Mój utwór przepełniony będzie jak zwykle liryzmem i zadumą, ale będzie wyrażony w żywym języku młodych ludzi.

Według naszych informacji, melodia będzie "bardzo znana" jako że Liroy Marzec zamierza wykorzystać swój najsłynniejszy utwór. – Bo ja jestem z Betlejem i tak już zostanie. A jeśli w to nie wierzysz to... i tak dalej – deklamuje.

Utwór będzie oficjalnym prezentem Sejmu dla Caritasu – tak wynika z podziału wpływów w nowym Sejmie. Oddanie Liroyowi tegorocznej kolędy było jednym z warunków, pod którymi Paweł Kukiz zgodził się na poparcie PiS-owskich zmian w konstytucji.

Co na to Caritas? Tego się już być może nie dowiemy. W trakcie próby rozmowy z przełożonym tej instytucji ks. prałatatem Marianem Suboczem słychać było w tle okrzyki piekielnego przerażenia, a potem połączenie zostało zerwane.

Krótko po naszej rozmowie Caritas zniknął z KRS.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...