Anglicy obwiniają Andrzeja Dudę o porażkę swoich drużyn w Lidze Mistrzów. "Zasiał ziarno defetyzmu"

Fot. Paolo Bona / Shutterstock.com / Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / ASZdziennik
Nic dziwnego, że angielskie media są w szoku. Manchester City przegrał z Juventusem Turyn, Manchester United poległ w Eindhoven z PSV. Co jednak dziwi, to wytypowany kozioł ofiarny.


– Obie nasze drużyny były świetnie przygotowane, przeciwnicy rozpracowani, a forma napastników wysoka. A prezydent Polski musiał wszystko podczas swojej wizyty na Wyspach zepsuć! – krzyczy w artykule dnia tabloid "Daily Mirror".

Zdaniem gazety, Andrzej Duda zasiał swoimi wypowiedziami w Londynie "ziarno defetyzmu, które wydało gorzkie owoce".

– Po spotkaniu z polskim gościem David Cameron był przybity jak nigdy dotąd – tabloid cytuje polityka z otoczenia brytyjskiego premiera. - Ciągle powtarzał, że Wielka Brytania jest w ruinie i że zmarnowaliśmy ostatnie 25 lat.

– Pech chciał, że z Downing Street ten nastrój rozszedł się po kraju na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem w Champions League, sztaby szkoleniowe City i United nie miały już czasu na reakcję – pisze "Mirror".

Nieoficjalnie mówi się, że oba kluby wystąpią do Kancelarii premiera o rekompensatę za utracone korzyści w wysokości 3 mln euro. – Tyle wynoszą premie za zwycięstwa, z których Polacy nas ograbili.

To nie pierwszy raz, kiedy polscy politycy politycy namieszali w angielskiej piłce. Po telefonie Ewy Kopacz do Davida Camerona w marcu, Arsenal pogrzebał swoje szanse na ćwierćfinał w dwumeczu z Monaco.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia (oprócz wyników i roli Ewy Kopacz) zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...