Piotr Duda o pobycie w luksusowym hotelu: Sprawdzałem, czy da się przeżyć jeden dzień za 1300 zł

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Według "Newsweeka" pobyty Piotra Dudy w apartamentach hotelu "Bałtyk" służyły tylko jego wypoczynkowi. Nic bardziej mylnego.


– W hotelu "Bałtyk" przeprowadzałem eksperyment społeczny. Chciałem sprawdzić, czy da się wyżyć za 1300 zł na dzień – oznajmił przewodniczący "Solidarności" na specjalnej konferencji prasowej.

Ta kwota – dodał – to nie przypadek. Właśnie tyle wynosi dziś płaca minimalna, o której podwyższenie związek walczy co roku.

– Jeśli ja miałem problemy z wiązaniem końca z końcem, to co dopiero mają powiedzieć ludzie, którym po opłaceniu doby w hotelu nie zostaje nic do pierwszego? – pytał retorycznie.

Piotr Duda podzielił się też trudami życia, które podczas "wakacji" w "Bałtyku"stały się jego udziałem.

– 1300 zł na dzień wydaje się wystarczającą sumą, ale nie w tym hotelu – wspominał. – Niejednokrotnie podczas dwuletniego eksperymentu sytuacja zmuszała mnie do proszenia obsługi o wystawianie faktur za SPA opiewających na zero złotych. Żaden robotnik nie powinien być tak upokarzany.

A dochodzą jeszcze straty moralne.

– Nic tak nie boli w apartamencie, gdy patrzysz na morze z drinkiem w dłoni starając się stawić czoła wszystkim tym myślom o bezrobotnych – wyznał Duda. – Nie wiem, co by ze mną było, gdybym nie miał wtedy rodziny przy sobie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...