Elektrownie szukają właścicieli iPhone’ów. Chcą wiedzieć, jak przeżyć pół dnia na jednym ładowaniu

Fot. Vishnevskiy Vasily / Denys Prykhodov / Shutterstock.com
Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych działań.


– Największe elektrownie rozpoczęły poszukiwania użytkowników iPhone'ów, którzy podzielą się doświadczeniami, jak przeżyć pół dnia na jednym ładowaniu – dowiaduje się ASZdziennik w ministerstwie gospodarki.

Elektrownie interesuje wszystko: od trików na obniżenie zapotrzebowania na energię, po sposoby na docieranie do darmowego prądu w nieprzemysłowych warunkach.

– Najbardziej poszukiwane są osoby, które posiadają lub posiadały iPhone'a 5 – czytamy na Facebooku, gdzie już ruszyła kampania "Ma ktoś ładowarkę do Polski?".

Sytuacja jest jednak na tyle poważna, że na internecie walczące z największym od lat kryzysem energetycznym elektrownie nie poprzestają. Jeszcze dzisiaj w popularnych imprezowych miejscach Warszawy staną rekrutacyjne agregatyty prądotwórcze.

– Fani Apple'a będą tam mogli podzielić się z pracownikami elektrowni swoją bezcenną wiedzą – słyszymy od pracownika Polskich Sieci Energetycznych. – W zamian zaoferujemy im możliwość darmowego podładowania baterii do 40 proc., żeby mogli bez nerwów dotrzeć do kolejnego miejsca ładowania.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...