Rewolucja obyczajowa u bram. UE chce, żeby Polska umożliwiła legalizację związków "to skomplikowane"

Fot. Ana Blazic Pavlovic / Shutterstock.com
Na to rozwiązanie miliony facebookowych par czekały od dawna.


– Komisja Europejska zwróciła się do Kancelarii Premiera z oficjalnym zapytaniem o datę wprowadzenia legalizacji związków określanych na Facebooku jako "to skomplikowane" – dowiaduje się ASZdziennik od polityków PO.

Choć taki status lokuje się pod względem wagi między związkiem partnerskim a stanem wolnym, polskiej prawo nie przewiduje żadnych praw tego typu związkom. Teraz ma się to zmienić.

– Unijne prawodawstwo zabrania dyskryminacji ze względu na charakter związku. Związkom "to skomplikowane" przysługują więc te same prawa, co innym usankcjonowanym relacjom między dwojgiem ludzi – przypomina KE.

Eurokraci proponują więc "complexerom" między innymi możliwość wspólnego rozliczania podatków czy prawo do informacji medycznej. Kontrowersje budzi jedynie kwestia dostępu do programu dofinansowania zakupu wspólnego mieszkania.

Według szacunków Brukseli, 99 proc. par by tego nie wytrzymało.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor pomysłu: Bebok Zly. Przy tekście jest Rafał Madajczak, ale - mimo że byłem tylko skrybą - nie mogę zmienić, bo już się niesie. Sry, Bebok, ale sam wiesz, kto to wymyślił:)

Chcesz podesłać swój genialny pomysł? Wyślij wiadomość na Facebooku lub użyj adresu kontaktowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...