Wisłostrada do zamknięcia. Stanie tam instalacja z 300 aut symbolizująca marnowanie czasu w korkach

Fot. XXLPhoto / Shutterstock.com
Słynna tęcza opuści wkrótce stołeczny Plac Zbawiciela, ale już niedługo dyskusje warszawskiego rozpali inne dzieło.


– Na Wisłostradzie stanie złożona z trzystu samochodów instalacja, która ma zwracać uwagę na umowność czasu w korkach. Na czas ekspozycji trasa będzie zamknięta dla ruchu – dowiaduje się ASZdziennik.

– Współczesne miasta duszą się samochodami. Nie tylko spalinami, ale dosłownie: auta zajmują coraz więcej przestrzeni zamykając kierowców w kokonach karoserii. To samo dzieje się z czasem, co właśnie zaproszeni artyści chcą warszawiakom pokazać – mówi nam jeden z urzędników.

Performerzy przy użyciu 300 samochodów odtworzą więc korek na obu nitkach Wisłostrady, tylko że ten będzie do końca wakacji nieruchomy.

– Każdy będzie mógł przyjść, usiąść za kółkiem i wczuć się w sytuację kierowcy, który przykładowo nie może dojechać do domu, bo stoi w korku – opisuje nasz rozmówca.

Miasto liczy oczywiście na sukces frekwencyjny, ale nie o to w tej finansowanej przez Unię Europejską instalacji chodzi.

– Największą nagrodą dla nas będzie, jeśli ta nietypowa inicjatywa przyczyni się do większej empatii wśród kierowców, gdy ponownie tą trasą pojadą samochody.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...