Rewolucja w Sejmie. Funkcjonujące od 25 lat koryto zostanie zastąpione zautomatyzowanym żłobem

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Koniec gorszących scen przy korycie i kolesiostwa nie przystającego do XXI wieku.


– Funkcjonujące od 25 lat koryto zostanie zastąpione zautomatyzowanym żłobem – dowiaduje się ASZdziennik w Kancelarii Sejmu.

Tym samym nareszcie zapadła decyzja w dyskusji, która toczyła się od lat. Choć rozwiązanie popierało większość partii, sprawa się wlokła. Na szczęście przyspieszyła w ostatnich dniach dzięki posłom koalicji, którzy chcą, żeby żłób zaczął funkcjonować jeszcze przed wyborami.

Do tej pory politycy, żeby korzystać ze swojej pozycji ponad to, co otrzymują w comiesięcznych dietach, musieli kombinować przy korycie pamiętającym jeszcze czasy PRL. Mało to było estetyczne, a poza tym zaczęło stwarzać zagrożenie sanitarne, ponieważ ekipy czyszczące nigdy nie mogły się dopchać. Teraz to się wreszcie zmieni.

– W sejmowych kuluarach staną dystrybutory, które regularnie i w sterylnych warunkach będą rozdzielać posłom tak dodatkowe apanaże, jak i etaty w radach nadzorczych dla nich samych, jak i ich rodzin – słyszymy od naszego źródła w Sejmie.

Jak szacują pomysłodawcy, dzięki usprawnieniu całego procesu, przeciętny poseł na każdym posiedzeniu zyska do trzech godzin, które będzie mógł dodatkowo przeznaczyć dla Polski.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...