Miasteczko Wilanów otacza się murem i powołuje nocną straż. "Brace yourselves. PiS is coming"

Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta / mat. promocyjne
Choć Platforma Obywatelska jeszcze nie może otrząsnąć się po ciosie, jakim była porażka Bronisława Komorowskiego, jej wyborcy już zaczęli działać.


– Do biura naczelnego architekta Warszawy wpłynął projekt otoczenia Miasteczka Wilanów 20-metrowym murem – dowiaduje się ASZdziennik w stołecznym ratuszu.

Inwestycja finansowana bezpośrednio z kredytów samych mieszkańców, ma - jak piszą wnioskodawcy - osłonić ponad 10 tys. ludzi przed "polityczną zawieruchą".

– Brace yourselves, PiS is coming – mówi nam inicjator całego przedsięwzięcia, który nie ujawnia personaliów w obawie przed "zemstą policyjnego państwa". – Liczymy, że 20 metrów zbrojonego betonu osłoni nas przed żądnymi rewanżu za nasze udane życie hordami.

Na samym murze się jednak nie skończy. Jak się dowiadujemy, Miasteczko zamierza wystawić własną "nocną straż" do obrony. Jej szeregi będą zasilać w pierwszej kolejności lokatorzy łamiący regulamin spółdzielni.

– Do tej pory nie mieliśmy pomysłu co zrobić z ludźmi, którzy zalegają z ratami we franku. Teraz będą mogli się wykazać chociażby przewodząc ekspedycjom po hummus do delikatesów za Murem – tłumaczy nasz rozmówca.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Inspiracja: Adam Heromiński.

Chcesz podesłać swój genialny pomysł? Wyślij wiadomość na Facebooku lub użyj adresu kontaktowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...