Korwinistyka nowym kierunkiem na UW. Uczelnia spodziewa się 30 kandydatów na miejsce

Fot. Adam Stępień / Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jest popyt, musi być i podaż - wyznawcą tej rynkowej zasady stał się właśnie Uniwersytet Warszawski, który wymyślił właśnie rekrutacyjny hit tego sezonu.


– W roku akademickim 2015/2016 zainaugurujemy w Instytucie Nauk Politycznych kierunek korwinistyka w reakcji na ogromne zainteresowanie kandydatów – ogłosił rektor uczelni prof. Marcin Pałys.


– Nie było dnia, żeby rektorat nie otrzymał dziesiątków mejli, w których młodzi ludzie nie przekonywali, że "tej siły nie zatrzymacie" – ujawnił profesor. – Zamiast z tym żywiołem walczyć, postanowiliśmy tę siłę wykorzystać do ożywienia oferty edukacyjnej INP.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, korwinistyka wystartuje z wysokiego C. Uniwersytet udostępni studentom 300 miejsc, czyli dwa razy więcej niż na flagowych naukach politycznych.

I nic dziwnego. Wystarczy spojrzeć na listę przedmiotów, żeby przyznać rację prof. Pałysowi, który spodziewa się nawet 30 kandydatów na miejsce. Studenci będą zaliczać między innymi: logikę korwinistyczną, retorykę masakrowania, teorię sikoryzmu, a także naukę o kobietach. Na zajęciach praktycznych studenci stworzą z kolei minikraj bez podatków, a WF będą mogli zaliczać na strzelnicy czy w partnerskich stadninach.

Co ciekawe, będzie to prawdopodobnie pierwszy kierunek humanistyczny w ofercie UW, który zagwarantuje pracę w zawodzie.

– Niezależnie od tego, jak potoczą się kariery naszych absolwentów, zawsze będą mogli masakrować lewaków w internecie – zachęca rektor Pałys.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor pomysłu: Paweł Czyżniewski. Chcesz podesłać swój genialny pomysł? Wyślij wiadomość na Facebooku lub użyj adresu kontaktowego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...