Uczelnie alarmują: Już co drugi polski student nie potrafi skopiować tekstu z Wikipedii

51 proc. studentów nie potrafi posługiwać się Wikipedią, a 30 proc. w ogóle nie wie, że taka strona istnieje.
51 proc. studentów nie potrafi posługiwać się Wikipedią, a 30 proc. w ogóle nie wie, że taka strona istnieje. Fot. 360b / Shutterstock.com
Tak źle nigdy jeszcze nie było.

Coroczne badania "Kopiuj-wklej" dotyczące kompetencji studentów w korzystaniu z gotowych treści z internetu to jeden z głównych mierników kondycji przyszłych polskich elit. A ta, jak się właśnie okazało, jeszcze nigdy nie była tak zła.

– Już 51 proc. studentów nie potrafi przekleić tekstu z Wikipedii do pliku tekstowego, a dodatkowe 30 proc. w ogóle nie wie, że taka strona istnieje – alarmują rektorzy w podsumowaniu sondażu przeprowadzonego wśród studentów 20 czołowych uczelni w kraju.

Ich zdaniem to fatalny prognostyk dla coraz bardziej opartego na wiedzy z Wikipedii rynku pracy.

– Strach pomyśleć, jak będzie w przyszłości wyglądać dziennikarstwo, marketing i szeroko rozumiane nauki społeczne – piszą profesorowie domagając się od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowanej interwencji.

Jak się jednak dowiaduje ASZdziennik, resort nie otrzymał jeszcze apelu rektorów. – Dostaliśmy tylko pustego mejla – słyszymy w ministerstwie. – Prawdopodobnie doszło do jakiegoś błędu przy przeklejaniu treści.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...