Biskupi: Karmienie piersią rozwija chorą fascynację nagością. Dzieci powinny mieć zasłonięte oczy

– Karmienie piersią tak, ale tylko z przesłoniętymi oczami dziecka – proponują polscy biskupi na rozpoczynający się właśnie synodzie na temat rodziny.
– Karmienie piersią tak, ale tylko z przesłoniętymi oczami dziecka – proponują polscy biskupi na rozpoczynający się właśnie synodzie na temat rodziny. Fot. Dmytro Vietrov / Shutterstock.com
Dotarliśmy do tez, z jakimi polscy hierarchowie udali się do Watykanu na rozpoczynający się właśnie synod na temat rodziny.


Zgromadzenie biskupów ma odpowiedzieć na kryzys instytucji małżeństwa oraz zagrożenia stojące przed współczesną rodziną. Jak przekonuje delegacja Episkopatu, pułapki kryją się nawet w relacjach matka-dziecko.

– Karmienie piersią - jeśli przeprowadzane nieprawidłowo - może rozwijać u dziecka niezdrową fascynację nagością, a w skrajnych przypadkach prowadzić do kompleksu małego Edypa – czytamy w dokumencie, który polscy biskupi przygotowali na synod.

Jak przekonują, Kościół nigdy nie zgodzi się z poglądem, że nagość jest "czymś naturalnym", a proces karmienia "niestety właśnie do tego zmierza".

– Zdajemy sobie jednak sprawę, jak ważny w rozwoju dziecka jest naturalny pokarm pochodzący od matki – piszą hierarchowie. – Dlatego nie postulujemy zmian w diecie niemowląt, powinniśmy jednak z całym autorytetem Tronu Piotrowego polecić rodzicom zasłanianie dzieciom oczu na czas posiłku.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...