"Janusz zarządzania" nowym kierunkiem na SGH. "Rząd zacznie zatrudniać już od pierwszego roku"

Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Ledwo to ogłosili, a już szykuje się edukacyjny hit. Tłumy chętnych dosłownie biją się o indeks.

– Rynek wymaga, uczelnia musi – mówi w wywiadzie dla miesięcznika "Perspektywy" rektor uczelni, prof. dr hab. Tomasz Szapiro, który właśnie ogłosił powstanie nowego kierunku. – Kierunek "Janusz zarządzania" ma ambicje dostarczenia wysoko wykwalifikowanych specjalistów spółkom skarbu państwa.

Jak się dowiadujemy, ciśnienie ze strony rządu jest tak duże, że kierunek będzie uruchomiony jeszcze w tym roku akademickim.

- Powiem więcej, skarb państwa obiecuje, że wszyscy nasi studenci znajdą zatrudnienie już po pierwszych zajęciach – ujawnił prof. Szapiro.

Gwarancja zatrudnienia plus innowacyjny program studiów - jako jedyni w Polsce studenci poznają błaszczakologię stosowaną – sprawiają, że na uczelnię walą tłumy.

– Do tej pory studiowałam "jeszcze nie wiem" na Uniwersytecie Warszawskim, ale czuję, że zarządzanie będzie moją pasją – mówi nam Anna, która właśnie złożyła prośbę o przeniesienie na SGH.

– Właśnie o takie studia nic nie robiłem. Bynajmniej jakaś robota będzie – mówi z kolei Tomek ze Szlachta nie pracuje.

Według naszych informacji, nie dla wszystkich starczy jednak miejsca. Ci, którzy się nie dostaną, będą musieli trafić do spółek skarbu państwa bez studiów.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...