Zjazd Przyjaciół Kremla? Nie, to debata z udziałem Grzegorza Brauna [LISTA GOŚCI]

Szymon Żurawski
08 sierpnia 2023, 15:15 • 1 minuta czytania
Autor najgorszej analizy Gwiezdnych Wojen nie zatrzymuje się. Idą wybory: trzeba się przegrupować i umocnić elektorat. Czy może być lepszy sposób niż udział w prorosyjskiej debacie?
fot. x.com/KonfederacjaKoronyPolskiej
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Konfederacja Korony Polskiej pochwaliła się, że ich wódz wziął udział w debacie na temat zakończenia wojny w Ukrainie. Listę uczestników przeanalizował Michał Marek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oto lista osób, które "debatowały" razem z Grzegorzem Braunem i ich największe przeboje.


1. Mateusz Piskorski - lider prorosyjskiej partii Zmiana. W 2016 roku trafił na trzy lata do aresztu z zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji i Chin. Współpracownik kremlowskich mediów agencji informacyjnej Sputnik i telewizji RT.

W marcu 2022 wystąpił jako tłumacz pierwszej damy podczas spotkania z uchodźcami z Ukrainy. Teraz buduje narracje jakoby Polska miała za chwilę przystąpić do wojny.

2. Diana Iovanovici Șoșoacă – rumuńska polityczka. Popiera wyjście jej kraju z UE oraz zacieśnienie współpracy z Putinem. Twarzy rumuńskich antyszczepionkowców.

Przez samych Rosjan uznana za "polityka roku w Rumunii w 2021 roku". Ponadto w marcu 2022 r., w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, spotkała się z ambasadorem Rosji w Bukareszcie „na temat memorandum związanego z pokojem bukareszteńskim”.

To ona była źródłem fejkowego newsa o radioaktywnej chmurze nad Polską.

3. Chris Williamson – brytyjski socjalista, były poseł. Przeciwnik NATO, UE i Ukrainy. Na swoich mediach społecznościowych publikuje hasztagi typu #NowarforZelensky.

Gdy Putin ruszył czołgi napisał o rządzie w Kijowie, że to "poprzewrotowy, wspierany przez neonazistów, skorumpowany reżim".

4. George Galloway – kontrowersyjny brytyjski polityk i osoba najbardziej niepasująca do składu. Antykapitalista, muzłumanin, skrajny lewak, uczestnik jednej z edycji "Big Brothera" i propagator brexitu. Miał cztery żony i jest ojcem siódemki dzieci.

Trochę taki odwrócony Korwin.

5. Tomasz Jankowski – bliski współpracownik Piskorskiego i działacz Zmiany. W grudniu 2022 roku spotkał w Moskwie z Ławrowem na konferencji "Dialog dla przyszłości".

Chciał witać w Polsce prokremlowskich motocyklistów z grupy Nocne Wilki.

6. Konrad Rękas – polityk związany z prokremlowską partią Zmiana. Uważa, że Polska wysyła na teren Ukrainy "bandy polskich najemników". W 2018 nawoływał do powtórzenia Sahrynia (kaźni ukraińców). Opowiadał rosyjskim mediom, że Polska chce zaanektować zachodnią Ukrainę.

Według "Rzeczpospolitej", jego działalnością interesowały się polskie służby. Aktualnie mieszka w Szkocji.

7. Roman Fritz – zastępca Brauna i kandydat Konfederacji do sejmu w Rybniku. Jego plan jest prosty: deukrainizacja Polski.

I w tej ekipie znalazł się nasz poseł na Sejm RP, Grzegorz Braun. Ekstra.

Śmiechy-chichy, ale to już chyba przekroczenie pewnych granic. Czy polskie służby monitorują zachowanie Brauna i osoby z którymi się spotyka? Co musi się wydarzyć, żeby nastąpiła jakakolwiek ich reakcja?

Całość "debaty" do obejrzenia na kanale "Wbrew cenzurze".

To jest ASZdziennik, ale to prawda.