ASZ_avatar

8 polskich gier, które tak naprawdę są o twoim życiu

Materiał promocyjny

12 lutego 2024, 14:41 · 4 minuty czytania
Szukasz w grach dużego realizmu? Cenisz immersive simy, bo lubisz utożsamiać się z głównym bohaterem? Uważasz, że twoje życie to prawdziwy survival w otwartym świecie? Dzięki Lenovo zagraliśmy w osiem polskich gier na Lenovo Legion Go, potężnej przenośnej konsoli gamingowej. W każdej z nich odnaleźliśmy siebie. Sprawdźcie, bo te gry są także o was.


8 polskich gier, które tak naprawdę są o twoim życiu

Materiał promocyjny
12 lutego 2024, 14:41 • 1 minuta czytania
Szukasz w grach dużego realizmu? Cenisz immersive simy, bo lubisz utożsamiać się z głównym bohaterem? Uważasz, że twoje życie to prawdziwy survival w otwartym świecie? Dzięki Lenovo zagraliśmy w osiem polskich gier na Lenovo Legion Go, potężnej przenośnej konsoli gamingowej. W każdej z nich odnaleźliśmy siebie. Sprawdźcie, bo te gry są także o was.
Fot. 123rf.com/Bloober Team/Toplitz Productions
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Oto 8 gier, które są tak naprawdę oparte na faktach z twojego życia. Grając w nie trudno nie zauważyć, że powstały w Polsce. We wszystkie możesz zagrać w każdej chwili, a to dzięki Lenovo Legion Go — uniwersalnej mobilnej konsoli, którą możecie zabrać ze sobą wszędzie. To nowa, przenośna konsola Lenovo, która zachwyca nie tylko bogatymi podzespołami, ale również wielkim ekranem i odpinanymi kontrolerami.

Layers of Fear

Metaforyczny horror psychologiczny na kanwie twojej kariery zawodowej. Bohater podupadający na zdrowiu psychicznym próbuje pracować, ale nieludzkie środowisko pracy odbiera mu siły i chęci do życia. Co gorsza, jego miejsce pracy to home office. Jest całkowicie sam i nie może liczyć na żadne wsparcie. Porażająco realistyczne sceny interakcji z nieprzyjaznymi przedmiotami nieożywionymi oparto m.in. na próbach uruchomienia drukarki atramentowej. Gra pozostawia gracza całkowicie bezbronnego. Może najwyżej schować się w łazience i płakać ze strachu i bezsilności.

Medieval Dynasty

Inspiracją dla tego symulatora przetrwania był polski rynek mieszkaniowy. Zaczynamy jako biedny syn ubogiego chłopa bez zdolności kredytowej, który próbuje iść na swoje w świecie rządzonym przez bogatą monarchię. Zdobycie własnego mieszkania graniczy z cudem. Najbardziej dogodną opcją na start jest zbudowanie szałasu oraz żywienie się owocami leśnymi. Najkrótszy speedrun trwa ponoć 40 lat i kończy się spłatą ostatniej raty kredytu na rok przed śmiercią z wycieńczenia. Można narzekać tylko na drobny nierealistyczny detal: gracz w pewnym momencie dziedziczy nieruchomość po bogatym wuju, co w prawdziwym życiu zdarza się nielicznym.

Lumencraft

Wymagająca gra akcji. Eksplorujesz ciemne, zasypane pomieszczenia, kopiesz tunele, drążysz korytarze, walczysz ze stadami dzikich, agresywnych stworów, które wypełzają z każdego odgruzowanego zakamarka. Typowe sprzątanie mieszkania w sobotę.

Children of Morta

Z pozoru to roguelite'owa gra akcji z elementami RPG-a. W rzeczywistości to wierna symulacja twojego domu rodzinnego. Każdy ma tu coś za uszami, ale cóż - rodziny się nie wybiera. Według pogłosek pomysł na grę powstał podczas rodzinnej sprzeczki o politykę w trakcie obiadu w pierwszy dzień świąt, gdy to drastycznie różne osobowości spotkały się przy jednym stole i każdy zaczął się dziwić, że mają jakichś wspólnych przodków. Przypomnisz sobie lata dzieciństwa, gdy rodzice pozwolili ci wyjść na imprezę, a ty wróciłaś w kiepskim stanie i dostałaś szlaban na tydzień. Ale nadal cię kochali.

Observer

Akcja tego horroru rozgrywa się w Krakowie. Wcielamy się postać mężczyzny, który włamuje się do umysłów innych ludzi, poznając ich ukryte fobie, koszmary, pragnienia i lęki. To mroczne materie, które napawają lękiem i obrzydzeniem, lecz z jakiegoś powodu bohater nie może przestać na nie patrzeć. Poczujesz się tak jak wczoraj, kiedy przypadkiem zajrzałeś do historii przeglądania twojego współlokatora z domu studenckiego "Rumcajs" na Skarżyńskiego.

Frostpunk

Frostpunkt opowiada o losach garstki ludzi walczących o przetrwanie w nieprzyjaznym świecie, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Próbują przeżyć mając do dyspozycji jedynie śladowe ilości zasobów. Warunki pogodowe są fatalne. Świat szaro-bury, nastrój dołujący. Wszyscy wokół niezadowoleni i zmęczeni. Każdy dzień jest pełen wątpliwych moralnie decyzji. Wymiar czasu pracy drastycznie rośnie, nie zostawiając ani sił, ani czasu na odpoczynek. Twoja typowa zwykła środa w Polsce.

Moonlighter

Poruszająca historia oparta na losach młodego chłopaka na trudnym rynku pracy. By przeżyć w warunkach krwiożerczego kapitalizmu, musi za wszelką cenę utrzymać swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Zakłada sklep. Wstaje coraz wcześniej, pracuje coraz ciężej. W ciągu dnia prowadzi sklep, nocami zdobywa towar, następnego dnia znów go sprzedaje, by kupić narzędzia niezbędne do zdobycia jeszcze większej ilości towaru i sprzedania go z zyskiem, by potem kupić jeszcze lepsze narzędzia, żeby... i tak w kółko, w duchu polityki ciągłego wzrostu gospodarczego. Niby prosty i grywalny RPG z uroczą pikselową grafiką, a tak naprawdę ciężki dramat.

Timberborn

Cudowna gra. Już w intro dowiadujemy się, że ludzkość wyginęła, a władzę nad Ziemią przejęły bobry. Obejmujemy dowództwo nad jedną z ich frakcji. Społeczeństwo bobrów, w przeciwieństwie do cywilizacji ludzkiej, potrafi ze sobą współpracować, ceni przyrodę i dba o dobrostan planety. Trzeba dbać o dobre samopoczucie bobrów: nie mogą być przepracowane, muszą mieć czas na rozrywkę, dostęp do zdrowej diety i stadko przyjaciół wokół siebie. Wiemy, że w ogóle nie brzmi to jak twoje życie, ale na pewno jak życie, do którego warto aspirować.

W każdą z tych polskich gier, a nawet w dziesiątki innych, możesz zagrać za darmo! Lenovo ruszyło z akcją "Lenovo & polski gaming". Przy zakupie dowolnego sprzętu gamingowego Lenovo możesz otrzymać zestaw świetnych gier stworzonych przez polskich wydawców. Jeśli zdecydujecie się na Lenovo Legion Go, to możecie otrzymać aż 8 kodów do gier! Akcja trwa do 31 maja 2024 r. Szczegóły tutaj!

To jest ASZdziennik. Artykuł powstał we współpracy z marką Lenovo.