Są rzeczy ważne i ważniejsze. Doskonale wiedzą o tym funkcjonariusze policji oraz Zarząd Dróg Miejskich, którzy wstrzymali ruch na sześciopasmówce, by, przy pomocy wolontariuszy i ornitologów, bezpiecznie przeprowadzić przez ulicę rodzinę pisklaków.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
"Pierwsza rodzina tych wyjątkowych ptaków przedostała się już z Łazienek Królewskich do Portu Czerniakowskiego. Dzisiejsza akcja zakończyła się sukcesem – ok. godz. 10:00 matka z kilkunastoma młodymi pokonała sześciopasmową ulicę Czerniakowską po tym, jak nasi pracownicy zatrzymali na chwilę ruch na ulicy" – dowiadujemy się od Zarządu Zieleni Warszawy.
Policjanci dobrze wiedzą, że ptasia mama nie nauczyła jeszcze pisklaków, że przed przejściem przez ulicę należy rozejrzeć się we wszystkie strony. W związku z tym cała rodzinka zaczęła pruć jak dzika, myśląc, że JAKOŚ TO BĘDZIE.
I mieli rację. Nurogęsi są tak urocze (i, co ważne: chronione), że nikogo nie trzeba przekonywać, że należy dla nich wstrzymać ruch i zachwycać się rozkosznym dreptaniem ptaków z rodziny kaczkowatych z odległości.
Nim zaczęto kontrolować trasę migracji nurogęsi, ptaki te często ginęły pod kołami samochodów pędzących po Wisłostradzie. Na szczęście dziś jesteśmy ostrożniejsi i kochamy kaczuszkopodobne stworzenia bardziej.
Radna dzielnicy Białołęka, Danuta Zaleska, dzieli się wskazówkami, jak nie oszaleć ze słodyczy i zachować zimną krew na widok nurogęsi. Ważne jest, m.in. to, żeby:
pomimo wielkiej pokusy, nie zbliżać się do ptaków i ich nie dokarmiać;
trzymać psa na smyczy;
nie przenosić ich do parku i nie przeganiać z jezdni, bo właśnie tędy próbują przedostać się nad Wisłę.
Wszystkim zaangażowanym gratulujemy udanej akcji!
Świat jest piękniejszy z myślą, że chociaż nurogęsi są bezpieczne.