– To najszybsze i najprostsze rozwiązanie – stwierdza Kuba, nie Jakub, mediator w sprawach imiennych sporów. – Nie mogliśmy dłużej zwlekać. Magdy i Magdaleny są znacznie wrażliwsze na punkcie swojego imienia niż Ady i Adrianny.
Jak dowiadujemy się z gov.pl, imię Magdalena nadano w 2022 roku 723 razy, a imię Magda – 40 razy. To ostateczny dowód, że funkcjonują one jako dwa odrębne imiona, choć niektórzy oddaliby życie, by dowieść, że tak nie jest.
W związku z krwawymi bitwami w sekcjach komentarzy i setkami zepsutych imprez, w których uczestniczyła jakaś Magda lub Magdalena, Rada Języka Polskiego postanowiła zadbać o bezpieczeństwo użytkowników języka i podejść do sprawy na poważnie.
– W ciągu dwóch tygodni każda „Magdalena” otrzyma specjalną nakładkę na dowód osobisty, dzięki czemu jej wcześniejsze imię odejdzie w zapomnienie – informuje przewodnicząca RJP, Katarzyna, nie Kasia. – Równocześnie przypominam, że nowe Mileny muszą się bardzo pilnować. Jeśli z przyzwyczajenia zareagują na imię „Magdalena”, czeka je kara. Otrzymają nakładki z imieniem „Kaja”.
Na tym nie koniec intensywnej pracy ocieplającej stosunki między nosicielkami podobnych imion.
RJP poinformowała, że zaczynają obrady na temat sporu dotyczącym Oli i Aleksandry.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.