Przedstawiamy więc 10 jeszcze lepszych rad dla pracowników. Zapewniamy, że wystarczy wprowadzić je wszystkie w życie, a fortuna sama pojawi się na koncie.
1. Ucz się od mrówek
Przyswój ich zwyczaje, zgłąb ich etykę pracy. Wtedy zauważysz, że mrówki praktykują coś, co Grażyna Kulczyk nazywa „drzemką mocy dla pracowników”. Jest to drzemka, która trwa nie dłużej niż minutę. Wystarczy zamknąć na chwilę oczy, powtórzyć proces kilka razy w ciągu dnia i w ten sposób można zrezygnować ze spania w nocy. Kulczyk zapewnia, że jest to w pełni bezpieczne i ma zbawienny wpływ na organizm, który po serii takich drzemek, aż rwie się do roboty.
Choć jeśli naprawdę zależy ci na wizerunku dobrego pracownika, warto rozważyć trzydziestosekundowe drzemki z otwartymi oczami, które połączysz z wizualizacją fortuny, którą nie masz czasu się zająć, bo jesteś w pracy. Ale spokojnie, pieniądze poczekają. Wracaj do swojej pełnej przygód tabelki w Excelu.
2. Najlepsza praca to ta syzyfowa
Czy istnieje coś lepszego niż harówka, która nie przynosi żadnych efektów?
A jeśli praca bez końca nie jest wystarczająco motywującą perspektywą, zalecamy pracować dłużej niż jesteś w stanie. Czujesz, że za chwilę zapomnisz, jak się nazywasz? Dobrze! Doprowadź się na skraj wytrzymałości. I popracuj jeszcze dłużej, najlepiej bez żadnej gratyfikacji.
Na cześć naszej mentorki proponujemy zmianę frazeologizmu na nieco bardziej przystający do naszych czasów. Od teraz wszystkim zalecamy kulczykową pracę!
3. Naucz się stu różnych frazeologizmów na temat pracy i powtarzaj je, gdy ktoś zawistny próbuje ci przerwać
A oto kilka naszych propozycji.
Bez pracy nie ma kołaczy. Praca doskonali cnotę. Im większa jest praca, tym są milsze znoje. I tak w kółko. Praca z ochotą przerabia słomę w złoto.
Zapomnij o papierosku z koleżanką z biurka. Najwyraźniej nie ma tak dużych ambicji, więc i tak nie jest dla ciebie dobrym towarzystwem.
4. Zrób dobre wrażenie: odmów przyjęcia pierwszej wypłaty
Nic tak nie zadowoli pracodawcy jak odpowiedzialny pracownik, który wie, że najlepszą gratyfikacją jest praca sama w sobie.
A jeśli masz klasę – odmów kilku wypłat. A najlepiej wszystkich. Nie chcesz chyba, żeby szef pomyślał, że robisz to wszystko dla pieniędzy?
5. Życie to najlepszy biznes
Jeśli naprawdę zależy ci na sukcesie, musisz zrozumieć, że praca to nie tylko praca. Pracą jest też wszystko to, co poza nią, więc czym prędzej zacznij traktować wszystkie interakcje z ludźmi jak biznes i oddawaj innym to, co ci dają, ale z nawiązką.
Partner kupił ci kwiaty? Kup mu ogród botaniczny. Ktoś obraził twoją matkę? Zwyzywaj całą jego rodzinę i doprowadź do zwolnienia min. połowy z nich. Dziecko rzuci w ciebie kasztanem? Rzuć w nie całym drzewem.
Pamiętaj, że życie to ciągłe transakcje. Nie ma miejsca na kompromisy. Prawdziwy pracownik wie, że praca nigdy się nie kończy, a życie to tylko przedłużenie negocjacji z klientem.
6. Pracuj pod kroplówką
Kto by tracił czas na jedzenie i picie? Już dziś poproś szefa o szybki wenflon i bądź lepszy od całej reszty społeczeństwa, która marnuje czas na prozaiczne czynności utrzymujące ich przy życiu.
Dla najambitniejszych polecamy również kaczkę sanitarną lub basen.
7. Walcz z propagandą, według której noc jest od spania
Każdy mądry człowiek wie, że noc jest od pracowania, więc nie pozwól sobie wmówić, że jest inaczej.
Lobby śpiących będzie próbowało cię przekonać, że potrzebujesz odpoczynku, ale tak naprawdę chcą tylko zarobić, sprzedając ci łóżko. Nie daj się zmanipulować. Noc jest od tego, by odbierać telefony od klientów i wpisywać ich zażalenia do systemu.
8. Oszczędź czas, ubieraj się w warstwy
Dzięki temu nie musisz przejmować się wybieraniem stroju do biura. Wystarczy, że założysz dwie koszule, trzy swetry i sześć marynarek. W ten sposób zapewniasz sobie wygodę i różnorodność kreacji, więc nikt nie zarzuci ci, że od tygodnia siedzisz przed komputerem w tej samej koszulce. Pamiętaj: nawet jeśli nie robisz sobie przerwy od kilku dni, wciąż pozostajesz wizytówką firmy.
9. Dyscyplina to jedyna rodzina
Jak wiadomo, rodzina wcale nie rymuje się z „spędzaniem czasu razem” i „dbaniem o siebie nawzajem”. Rodzina to rym od słowa „dyscyplina”. To powinno ci dać do myślenia.
10. Miej miliard złotych na koncie
Dzięki temu będziesz w stanie nazywać się człowiekiem sukcesu. I to jeszcze zanim rozpoczniesz swoją karierę zawodową! To bardzo proste, wystarczy przecież mieć pieniądze. A jeśli tego nie potrafisz – robisz coś źle.
Lepiej wróć do punktu pierwszego.
To jest ASZdziennik. Wszystkie rady zostały zmyślone.