Katolicka gazeta ostrzega. Manga i anime niszczą chrześcijańską kulturę [CYTATY]
Paweł Mączewski
01 lutego 2022, 11:59·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 01 lutego 2022, 11:59
- Takie cudo napisała moja miejscowa gazeta - podzielił się na Reddicie użytkownik Yojisagi udostępniając zdjęcia artykułu zamieszczonego w czasopiśmie "Dobra Wola". Pismo bezpardonowo rozprawia się z mangą i anime, które mają być zagrożeniem dla chrześcijan i mogą prowadzić do prób samobójczych wśród dzieci.
Reklama.
Skany znajdziecie na Reddicie. Tekst pochodzi z gazety wydawanej w Woli Zarczyckiej. Na stronie tamtejszej parafii można przeczytać, że nowy numer pisma będzie czekał na wiernych "za ławkami").
Czytając ten tekst można poczuć się jak w wehikule czasu, który cofnął nas do początku lat 90. Dziękujemy!
Oto kilka smakowitych cytatów czekających na osoby, które chciałyby dowiedzieć się, czym jest ta manga i anime. Rozsadźcie się i zapnijcie pasy.
"Manga i anime wywodzi się z kultury orientalnej, która przedstawia zupełnie inną wizję człowieka i świata. [...] Podstępnym aspektem zawartych treści w filmach, komiksach czy grach jest podważanie kultury i tradycji chrześcijańskiej".
"Widoczne są również tam wpływy ideologii New Age, np. ubóstwianie żywiołów natury, z którymi mamy do czynienia m.in. w serialach o Pokemonie. [...] Oczywista jest tu analogia z różnymi religiami pogańskimi, które często oddają hołd naturze".
"Magia, symbole, znaki wywodzące się z filozofii orientalnej sprzyjają zainteresowaniu realną magią i uzależnieniu od niej. Magia w animacjach jest artystycznie zdeformowana. Jest podana w opakowaniu błyskotliwej akcji, co rozbudza nieświadome wchodzenie w świat okultystyczny i pseudomistyczny".
"Niestety wszystkie filmy i komiksy zawierają sporą dozę emocji negatywnych. Treścią większości jest rywalizacja, podstęp i walka. Wiele z nich preferuje głupotę i agresję. Dla dziewczyn zostały także przygotowane filmy i komiksy w bardziej kwiecistym, »romantycznym stylu«".
"Nie stroni się tam od ukazywania niemoralnych relacji między bohaterami, są więc »trójkąty« i »czworokąty rodzinne«, jak również opowieści dotyczące zakochanych w sobie młodzieńców. W tego typu komiksach i filmach przedstawia się zniekształcony ideał miłości i seksualności, kształtuje się fałszywy obraz małżeństwa i rodziny, a związki homoseksualne ukazuje się jako coś normalnego i pożądanego. Tego rodzaju postępowanie obniża i stępia wrażliwość moralną młodego człowieka".
"Filmy i komiksy japońskie przekazują polskim odbiorcom wartości, które są zaprzeczeniem dobra, prawdy i bezpieczeństwa. [...] Długotrwałe obcowanie z analizowanymi treściami może doprowadzić do uzależnienia i identyfikowania się z nimi, a także do negatywnych zmian w osobowości".
"Znane są przypadki prób samobójczych młodych dziewcząt, które tak zabrnęły w świat anime, że chciały »zjednoczyć się« z ulubionymi bohaterami".
Autorką tekstu zamieszczonego w numerze nr 6 I/2022 jest Katarzyna Banaszkiewicz. To miłe, że pomimo upływu lat katolicka prasa merytorycznie zatrzymała się w tym samym miejscu, co Kościół katolicki. W zamierzchłej przeszłości.
To jest ASZdziennik, ale nic nie zostało zmyślone.