Suknia owinięta orłem białym to nie wszystko. Przygotowaliśmy 5 innych projektów ubrań, w których wypada pokazać się na wyborach miss w 2021 roku. Albo na gali z okazji wyników kwartalnych Orlenu. Aż chce się krzyczeć: moda, moda, narodowa moda!
Przypomnijmy: reprezentantka Polski na gali Miss Supranational w Nowym Sączu pokazała się w turbopatriotycznej kreacji ze smutnym orłem oplatającym jej suknię.
Jakie jeszcze trendy narodowo-modowe czekają nas w drugiej połowie 2021 roku? Wiemy! Oto projekty kreacji, które już wkrótce zobaczycie na rozdaniu nagród Gazety Polskiej. Albo na przyjęciu w Kancelarii Premiera z okazji obrony Polski przed uchodźcami.
1. Sukienka-kremówka
Z pewnością można zgłodnieć patrząc na tę błękitną sukienkę, w którą wkomponowano pięknie uszytą sztruksowo-matową kremówkę z pojemnymi kieszeniami po bokach.
Do sukienki dołączono torebkę mini-kremówkę, w której bez problemu zmieści się Biblia kieszonkowa. Kreacja przewiduje też skromne, choć pozłacane nakrycie głowy z kontrastującą do całości czerwienią i — co najważniejsze — przymocowanym znakiem krzyża. Tak, by nikt nie miał żadnych wątpliwości, jakiego jesteśmy wyznania.
2. Obuwie dla stylowego narodowca
Propozycja głównie dla młodych konfederatów, którzy uwielbiają broń palną, ubrania w moro i pisanie na Twitterze, że gdyby dzisiaj była wojna, to poszliby umrzeć za ojczyznę. Choć teraz boją się szczepionki.
Czołgobuty to nie tylko design oddający hołd zakładom zbrojeniowym w Radomiu, ale także nietuzinkowa myśl technologiczna krajowej inżynierii. Buty mają wbudowane ruchome gąsienice będące w stanie przemieścić dorosłą osobę (do 85 kg) na odległość do 2137 metrów. Całość ma być uruchomiana za pomocą apki na iOS i Androida. W planach jest wysłanie prototypów na granice Polski.
3. Outfit w kolorze smutku i smogu
Klasyka się nie starzeje. Piękna, czarna, przylegająca do ciała koszulka oraz delikatna w dotyku przewiewna sukienka w szare i ciemne pasy to strój, który idealnie odda twój nastrój po przebudzeniu się w Polsce.
Jednolita czarna góra symbolizuje niebo o zapachu węgla, plastikowych butelek, butów i gumoleum w okresie jesienno-zimowym. Dolna część stroju to oczywiste nawiązanie do bohaterskich oddziałów Małopolski Walczącej odpierających ataki osób LGBT na tradycyjne polskie rodziny.
4. Duet tarcza plus pałka
Syrenka to nieśmiertelny symbol Warszawy.
Na potrzebę stroju — długiej sukni w kolorze Wisły — postanowiono uaktualnić jej wizerunek, dodając dwa kluczowe elementy oddające nieco lepiej atmosferę warszawskich ulic, na których demonstracji i sprzeciwów obywatelskich nie brakuje. A co pasuje do tego lepiej niż policyjna tarcza i pałka teleskopowa?
5. Ostre dodatki
Biżuteria jest równie ważnym elementem wyglądu, co sam strój, ponieważ dopełnia całość swoim blaskiem.
I nic tak nie błyszczy w światłach fleszy, jak naszyjnik i bransoletka wykonane z wysokiej jakości drutu kolczastego — symbolu polskiej gościnności.
To jest ASZdziennik. Wszystkie projekty zostały (na razie) zmyślone.