7 kosmicznych cytatów z tekstu "Sieci" o Rafale Trzaskowskim, kandydacie-ekstremiście
ASZdziennik
08 czerwca 2020, 11:13·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 08 czerwca 2020, 11:13
Kandydat-ekstremista - głosi zatrważająca okładka dzisiejszych "Sieci" przedstawiająca Rafała Trzaskowskiego z symbolem Antify na jednym ramieniu i tęczową flagą na drugim. To widoczny znak dwóch rzeczy: że Trzaskowski szybko odrabia w prezydenckich sondażach dystans dzielący go z Dudą oraz że polska szkoła okładki prasowej nadal w doskonałej formie.
Reklama.
A co ciekawsze, za okładką stoi również artykuł.
Który z poświęceniem przeczytaliśmy, żeby was już nie kusiło, i wybraliśmy z niego najlepsze kawałki. Zapraszamy do opowieści o Trzaskowskim snutej przez red. Marka Pyzę:
1. O fanatyku pokrytym piarowskim teflonem:
Fajny facet. Taki sympatyczny, uśmiechnięty. (...) A może tak obedrzeć go z piarowskiego teflonu? (...) Kogo zobaczymy? Człowieka w wielu sferach fanatycznego, którego niektóre decyzje stanowią realne zagrożenie dla nas wszystkich.
Leadowi artykułu towarzyszy złowrogie zdjęcie Trzaskowskiego na Paradzie Równości:
2. O Antifie:
Skąd bierze się jego niechęć do skomentowania bandyckich działań Antify, którą Donald Trump właśnie uznał za organizację terrorystyczną?
No hej, wiadomo, że jak Donald Trump coś powie, to ma rację, bo jest mądry.
3. O tym, że warszawski ratusz dotuje Biennale Warszawa. I to jest z a r z u t:
Portal Życie Stolicy poinformował, że urząd miasta przeznaczył 3,6 mln zł na Biennale Warszawa.
Dalej jest o tym, że w ramach Biennale odbyła się Społeczna Szkoła Antykapitalizmu, podczas której warsztaty prowadzili antyfaszyści czy skłot Syrena. Byłby to pierwszy raz w historii, kiedy przenikają się światy skłotersów i sztuki. (Jak ktoś chce się dowiedzieć więcej z rzetelnego źródła, tu znajdziecie oświadczenie Biennale Warszawa.)
4. O tym, na co jeszcze ratusz wydaje pieniądze:
To tylko dopełnia obrazu miejskiego gospodarza, jaki zobaczyliśmy przy okazji ubiegłorocznej "strefy relaksu", czyli paru palet na parkingu w centrum miasta (koszt - 1 mln zł), czy 100 tys. zł przekazanych Abdulowi, bigamiście z Dagestanu, któremu stołeczny ratusz zlecił opiekę nad kozami pasącymi się na wiślanej wysepce.
Pod pozorem troski o ekologię Rafał Trzaskowski sponsoruje bigamistów.
5. Pod śródtytułem "hejterski":
Gdy tylko marszałek Sejmu ogłosił datę czerwcowych wyborów, Koalicja Obywatelska ruszyła (tym razem już legalnie) ze zbiórką podpisów poparcia dla kandydatury Trzaskowskiego. Natychmiast włączył się w to najbardziej hejterski zaułek polskiego internetu, czyli SokzBuraka.
SokzBuraka to nie wzór subtelności, ale i tak: mocne słowa jak na prawicową prasę.
6. Marek Pyza interpretuje fakt, że Trzaskowski nie jest fanem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego pod Baranowem:
Czy chodzi o charakterystyczną dla PO uległość wobec Niemiec, postkolonialne kompleksy (...)? I jak rozumieć analogiczne zwalczanie przekopu Mierzei Wiślanej, którego zatrzymania też się domaga - czy po to, by nie drażnić drugiego silnego sąsiada?
Rozdarty między Bundestagiem a Kremlem - czy takiego prezydenta pragniecie, Polacy?
7. I mocne uderzenie na koniec:
Skoro powyższa lista jest tak imponująca, należy wysnuć jeszcze jeden wniosek. Rafał Trzaskowski jest skrajnie dwulicowy.
Bo jakiś czytelnik mógł przedtem odnieść wrażenie, że redaktor Pyza go chwali czy coś.
To jest ASZdziennik, ale żaden cytat nie został zmyślony.