Falstart pielgrzymki do Częstochowy. Wystartowała za wcześnie i przeszła cały dystans bez księdza

Fot. 123rf.com / Wikimedia Commons
Do niecodziennej sytuacji doszło na starcie Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej do Częstochowy - poinformowała archidiecezja. Pątnicy nie usłyszeli sygnału o falstarcie i przeszli cały dystans na darmo. Zdezorientowani księża zostali w Warszawie.


Z nieustalonych przyczyn kilka tysięcy pątników pokonało w ciągu jednego dnia 240 kilometrów, choć metropolita wielokrotnie usiłował zawrócić ich na miejsce zbiórki.

Świadkowie sugerują, że uczestnicy pielgrzymki pomylili bicie dzwonu na mszę z sygnałem do startu. Fotokomórka zainstalowana przy parafii wykazała, że pierwszy pątnik ruszył na Jasną Górę, zanim wybrzmiały ostatnie słowa Zdrowaś Mario.

– Pognali przed siebie, a metropolita nawet nie pobłogosławił ich na drogę – załamują ręce organizatorzy. – Połowę diecezji udało się zawrócić pod Grójcem, ale reszta dotarła aż do Częstochowy.

Pątnicy próbowali udowodnić, że pomodlili się za siebie nawzajem, a po drodze zostały odśpiewane wszystkie regulaminowe pieśni, ale metropolita był nieugięty. Nie znalazł innego rozwiązania, jak tylko potworzenie pielgrzymki.

– Czekamy na powrót pątników z Jasnej Góry do Warszawy – informuje archidiecezja. – Liczymy, że stawią się w komplecie i wystartują ponownie, tym razem zgodnie z regulaminem.

Jak jednak dowiaduje się ASZdziennik, na start pielgrzymki trzeba będzie jeszcze poczekać.

Pątników, którzy dotarli dziś do Częstochowy, zatrzymał do wyjaśnienia Polski Związek Lekkiej Atletyki. Chce im zaproponować udział w najbliższym mityngu w Spale.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie