Onet przeprasza za "najładniejsze dziewczyny Powstania Warszawskiego". Zrobi galerię także tych 6/10

Fot. Wikimedia Commons / facebook.com/seksizmpowszedni
Na stronie głównej Onetu pojawiła się wczoraj galeria o tytule "Oto najładniejsze dziewczyny Powstania Warszawskiego". W tekście napisano, że kobiety stanowiły ponad 20% uczestników zrywu przeciw niemieckiemu okupantowi. Że były sanitariuszkami, łączniczkami. A przede wszystkim, że część z nich była naprawdę hot.


Screen artykułu pojawił się na fanpage'u Seksizmu naszego powszedniego i rozniósł po sieci, wywołując falę krytyki. Dziennikarze Onetu szybko zareagowali i ściągnęli galerię ze strony głównej serwisu. Zniknęła ona także z portalu Fakt.pl również należącego do Ringier Axel Springer Polska.
– Przepraszamy, ten artykuł nie powinien w ogóle powstać. Zrozumieliśmy nasz błąd i chcemy go teraz naprawić – pojawiło się oświadczenie na fanpage'u portalu.

Onet napisał, że rozumie już, że galeria z jedynie najładniejszymi dziewczynami powstania warszawskiego jest krzywdząca dla tych mniej atrakcyjnych. Dlatego stworzy galerię z przeciętnie wyglądającymi uczestniczkami powstania, "takimi 6/10".

Ma się w niej znaleźć miejsce dla kobiet, które również w powstaniu narażały życie, albo je straciły jak 10 tysięcy żołnierzy i 200 tysięcy cywilów, ale nie miały wystarczająco zarysowanych talii, jędrnych piersi i za mało się uśmiechały. Dla kobiet, które wśród wybuchających bomb i latających pocisków ratowały życie, dostarczały wiadomości i same chwytały za broń, ale były zbyt pulchne lub miały trochę za szeroko rozstawione oczy.

Na pytanie, czy w galerii Onet pokaże też kobiety całkiem odmienne od przyjętego wzorca piękna, padła odpowiedź: "Bez przesady, kto by w to wtedy kliknął?".

To jest ASZdziennik. Galeria najładniejszych dziewczyn Powstania Warszawskiego nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie