Historyczny sukces 30-latka. Sąd przyznał mu prawo do kompotu poślinionego przez kolegę 24 lata temu

Fot. 123rf.com / Wikimedia Commons
Bezprecedensowy wyrok wydał dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie. Przyznał on prawo Marcinowi Czajkowskiemu do kompotu, który w zerówce zawłaszczył sobie jego kolega Wojciech S., wkładając do kubka z napojem pośliniony palec. Wyrok jest prawomocny.


– Zawsze czułem, że nie można po prostu poślinić palca, włożyć komuś do kompotu i krzyknąć "moje!" – powiedział i z ulgą Czajkowski po wyjściu z sali sądowej. – Sprawiedliwość zwyciężyła.

30-letni już mężczyzna walczył o to przekonanie od pamiętnego obiadu w 1995 roku. W końcu, po ciągnącej się latami rozprawie i licznych apelacjach, sąd przyznał mu rację.

– Pokrycie danego obiektu wydzieliną swojego ciała nie jest podstawą do nabycia prawa własności do tego obiektu. Przejęcie przez Wojciecha S. kubka kompotu należącego do Marcina Czajkowskiego odbyło się więc z naruszeniem prawa. Sąd przyznaje Marcinowi Czajkowskiemu odszkodowanie w wysokości 250 ml kompotu z jabłek, a Wojciechowi S. wymierza karę ograniczenia wolności w postaci 20 godzin prac społecznych w szkolnej stołówce – brzmiał wyrok sądu.

Eksperci twierdzą, że to orzeczenie może uruchomić prawdziwą lawinę pozwów. Kancelarie prawnicze już dostają zgłoszenia w sprawach przejmowania dóbr drogą ślinienia, bezprawnie zaklepywanych miejsc w autobusach wycieczkowych czy wyłudzeń chipsów metodą "tylko jednego".

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie