Rząd otwiera sieć aptek homeopatycznych. Nie będą zawierać ani jednej substancji aktywnej

Fot. 123rf.com
Jeszcze dziś poznamy nazwisko nowego członka gabinetu Mateusza Morawieckiego – podają źródła w Kancelarii Premiera. Szef Ministerstwa Homeopatii zajmie się rozcieńczaniem leków w aptekach w proporcji 1:38 000 000. Tak, by starczyło ich dla każdego chorego Polaka.


Rząd przewiduje, że dzięki pracom resortu homeopatii do końca roku w całej Polsce powstanie ponad 10 tysięcy aptek homeopatycznych.

– W aptekach nowego typu znajdziemy leki rozcieńczone do tego stopnia, że część z nich nie będzie nawet zawierać ani jednej cząsteczki substancji aktywnej – ujawnia źródło w Kancelarii Premiera.

Dzięki temu wystarczy nawet jedna dawka brakującego preparatu na padaczkę, cukrzycę, astmę, nadciśnienie lub obniżoną odporność, by zaspokoić potrzeby pacjentów z całej Polski.

Rząd w rozporządzeniu powołującym nowy resort powołuje się na zjawisko zwane "pamięcią aptek".

– Ściany aptek, stykając się z zapasem tabletek czy szczepionek, zapamiętują właściwości lecznicze preparatów nawet wtedy, gdy zapasów w magazynach dawno zabraknie – tłumaczy informator.

Wystarczy przez ok. 30 minut potrząsać w aptece dowolną ampułką, tabletką, dawką insuliny lub szczepionką, by apteka zapamiętała strukturę leku. Ta sama tabletka może być potem potrząsana wielokrotnie w każdej z ponad 13 tysięcy aptek w Polsce.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, rząd miał nie lada trudności z obsadzeniem fotela ministra lub minister homeopatii. Na szczęście znalazł się kandydat, który spełnił wszystkie oczekiwania.

– W Kancelarii Premiera czuć wyraźny aromat soku z kiszonej kapusty – donoszą dziennikarze czekający na rozpoczęcie konferencji prasowej.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie