Sukces 30-latka na boisku. Mimo wieku jest w tak samo fatalnej formie jak 10 lat temu

Fot. 123rf.com
Nie każdy jest w stanie utrzymać formę z czasów, gdy był w kwiecie wieku, jednak Maćkowi bez wątpienia się to udało. 30-latek przekonał się o tym w trakcie towarzyskiego meczu w piłkę nożną po pracy z kolegami.


Już po piętnastu minutach zaczął tracić siły. Zamiast po akcji wracać pomóc w obronie, pochylał się, opierał dłonie na kolanach i ciężko oddychał. Krzywił się, czując ból nierozciąganych od lat, przyzwyczajonych do pozycji siedzącej ścięgien. Był powolny, ociężały i nieskoordynowany.

Ale to dokładnie tak, jak 10 lat temu.

Jako 20-latek, Maciek również miał lekką nadwagę, fatalną kondycję i problemy z kopnięciem prosto piłki. Tak samo spędzał czas głównie przy komputerze, a na odrobinę wysiłku jego organizm reagował wstrząsem septycznym.

- Koledzy narzekają, że nie są już w tej formie, co kiedyś. A ja nigdy nie byłem w formie, więc tak jakby wygrałem - powiedział Maciek.

Rówieśnicy Maćka, załamani swoją kiepską dyspozycją fizyczną, zapowiedzieli już regularne spotykanie się na wspólną grę, dietę i research w celu znalezienia dobrego trenera personalnego. Tak jakby nadal nie mogli się pogodzić z upływem czasu i powolną degrengoladą zachodzącą po trzydziestce w ich organizmach.

Natomiast Maciek, wolny od złudzeń i rozczarowań, nadal będzie objadał się pizzą na kanapie. I kto wie, może za 10 lat znów zagra w piłkę?

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie