Miły gest piłkarki USA w meczu z Anglią. Po golu udawała, że popija herbatkę [ROZJUSZONA ANGLIA]

Fot. Twitter/Hillary Clinton
Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w tegorocznym Mundialu Kobiet idzie jak burza. W półfinale Amerykanki spotkały się z Anglią i – no jasne – wygrały. A przy okazji Alex Morgan, gwiazda ataku drużyny USA, znalazła jeden prosty sposób na to, by rozjuszyć przeciwniczki z Wysp Brytyjskich.


Po prostu tuż po strzeleniu zwycięskiego gola udawała, że popija herbatkę.

To może sugerować, że strzelenie tego gola było proste jak cup of tea, czyli polska bułka z masłem, ale raczej jest dużo bardziej naładowane znaczeniami.

Na dwa dni przed amerykańskim Świętem Niepodległości Morgan mogła nawiązać do herbatki bostońskiej: symbolicznego wydarzenia z czasów rewolucji amerykańskiej, kiedy osadnicy wyrzucili do morza ładunek herbaty przywieziony przez statki z Imperium Brytyjskiego.

A ludzie myślą, że to przesada, jak Polska wygrywa w cokolwiek z Niemcami i komentatorzy mówią o Grunwaldzie.

Prosty gest Morgan poruszył nie tylko zawodniczki reprezentacji Anglii (jedna z nich zmarnowała później rzut karny, a druga musiała zejść z boiska za dwie żółte kartki), ale także śmietankę światowej polityki. Hillary Clinton lubi to:

Jak dowiaduje się ASZdziennik, Brytyjczycy są oburzeni niestosownym zachowaniem Alex Morgan. Twitter szaleje, skłócony przez Brexit Parlament w Londynie jednogłośnie zmarszczył brwi w tej jednej, świętej sprawie, a Margaret Thatcher nie może wyleżeć w grobie, tak bardzo chciałaby teraz wysłać okręty wojenne na Boston.


Świat wciąż czeka też na zdecydowane stanowisko królowej Elżbiety w sprawie swawolnej Amerykanki i jej prowokacyjnego gestu. Podobno w pałacu Buckingham już trwają pracę nad odezwą do poruszonego, upokorzonego narodu.

A pierwszy poważny kryzys w małżeństwie przechodzą książę Harry i Meghan Markle.
To jest ASZdziennik, ale Alex Morgan naprawdę udawała, że pije herbatę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...