Dramat matki. Przyjechała do dorosłej córki, a ona tak wysprzątała, że już nie ma czego poprawiać

Fot. 123rf.com
Dla 53-letniej pani Ewy z Gliwic właśnie nastąpił smutny czas przełomu. To dziś jej 28-letnia córka okazała się w jej oczach w pełni dorosła. Wszystko przez to, że kiedy pani Ewa przyszła do niej w odwiedziny, młoda kobieta miała tak posprzątany dom, że nie było już czego po niej poprawiać.


Do tej pory wizyty pani Ewy u córki zazwyczaj przebiegały podobnie. 53-latka przychodziła do domu latorośli i jeszcze zanim usiadła do kawy, na którą została zaproszona, jej bystre oko zauważało, że gdzieś jest nieposprzątane.

– Czasem miała brudne okno, więc od razu sięgałam po płyn i brałam się do mycia – wspomina dziś kobieta z nostalgią. – Czasem jakieś okruchy na podłodze, do zamiecenia, a czasem brudne smugi na szafce, więc to też od razu szorowałam. Czy się nie męczyłam? Gdzie tam, wielka mi robota. Pół godzinki i gotowe.

Pani Ewa nie bardzo potrafi odpowiedzieć na nasze pytanie, czy jej pomoc była mile widziana przez córkę, ale jest pewna, że tak.

– W końcu gdyby nie ja, to to biedne dziecko by zarosło brudem. Tylko raz mi powiedziała, że zaprosiła mnie na ciasto, a nie na pranie firan, ale przecież powinna się cieszyć, bo kto inny by jej tak posprzątał jak matka.

Niestety, dzisiejsza wizyta przebiegła w inny sposób. Córka pani Ewy tak wypucowała mieszkanie, że jej matka nie dostrzegła ani odrobiny kurzu czy nieporządku. I to mimo tego, że przejechała palcem po górnej półce regału i dyskretnie zajrzała pod kaloryfer.


Dla 53-latki to oznacza jedno:

– Teraz moje dziecko jest już całkiem dorosłe – rozkleja się kobieta w rozmowie z ASZdziennikiem. – Sama daje sobie radę, nie potrzebuje już matki. Wyfrunęła z gniazda...

Na szczęście dzielna pani Ewa już wie, co będzie robić w kolejnych tygodniach, by nie poddać się obezwładniającemu smutkowi i znaleźć sobie nowy sens życia.

Po prostu zacznie częściej odwiedzać syna.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie