PILNE: Nareszcie dobra prognoza na weekend. Nad Warszawą przejdzie front dobrego piwa [MAPA]

Fot. PSPD
Nadchodzący weekend przyniesie długo wyczekiwaną poprawę pogody – zapowiadają synoptycy. Już w sobotę nad Warszawą przejdzie rozległa strefa kranów z dobrym domowym piwem. Wszystko za sprawą piwowarów domowych, którzy nadciągną na Mazowsze.


Amatorzy aldehydów octowych, owocowych estrów i aromatów metalicznych powinni w ten weekend wyjechać z Mazowsza

Już od południa 15 czerwca nad Warszawę zacznie nadciągać druga edycja Festiwalu Piwowarów Domowych.

Towarzyszyć mu będą opady rzędu 48 - 102 ml na szklankę oraz potężne przetaczanie trunku w porywach 180 butelek na godzinę. Lokalnie wystąpią goryczki od niskiej po wysoką. Przewidywane stylowe słodowości i dobre balanse.
– Na warszawiaków czeka wybór najlepszego piwa, część wystawienniczo-targowa, a także strefa szkoleniowa, w której piwowarzy wygłoszą wykłady i poprowadzą warsztaty o domowym piwowarstwie – wynika z prognoz.

Na terenie Festiwalu temperatura osiągnie od 5 stopni Celsjusza dla pilsnerów, 8 w rejonie stoutów, przez 13 u sasisonów do nawet 15 w strefie double IPA.

W dolnej warstwie pszeniczniaków będzie można podziwiać naturalną mętność, a grube szkło do szklanek z ale zapobiegnie wysycaniu się podczas picia.

– Na festiwalu panować będą idealne warunki dla kierowców, bo przewidujemy pojawienie się Strefy Zero z prawdziwym piwem 0% od Grupy Żywiec – zapowiadają meteorolodzy.

Wskazania birometru doskonałe. Wysoka wilgotność kufli i pokali, IBU od 8 do 20 w rejonie piw pszenicznych i jasnych lagerów po nawet 100 w strefie występowania india pale ale.

Korzystne warunki utrzymają się przez całą sobotę od 12:00 do 23:00, w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie.

A jeżeli ktoś po festiwalu założy sobie domowy mikrobrowar, dobrym piwem będzie mógł cieszyć się przez cały rok.

To jest ASZdziennik dla Festiwalu Piwowarów Domowych 2019
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...