PILNE: Prośba rządu do Polaków. Czy ktoś może przechować mu flagi UE przez 5 lat?

Fot. TVP Info/Polsat/Wikimedia Commons
Z uprzejmą prośbą zwrócili się do miłych Polaków prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Pytają, czy pod nieobecność wyborów do Parlamentu Europejskiego ktoś uczynny mógłby przechować im flagi Unii Europejskiej. Przez najbliższe 5 lat nie będą mieli co z nimi zrobić.


– No hej, jest taka głupia sprawa – zaczęła nieśmiało Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. – Przez jakieś 5 lat naszych kandydatów nie będzie w wyborach do Parlamentu Europejskiego i nie mamy co zrobić z flagami UE – tłumaczy zakłopotana kancelaria.Jak dotąd flagi UE występowały na konferencjach prasowych na tle związanych z rządem kandydatów lub ich zwolenników. Troskliwy wicepremier Patryk Jaki dbał o nie jak o swoje własne narodowe, a prezydent Andrzej Duda przestał nazywać je flagami wyimaginowanej wspólnoty.

Niestety: kampania wyborcza już się skończyła.

Po wyborach rząd i prezydent mają kłopot, bo tylko im zawadzają. Troskliwe opiekunki flag, Beata Szydło i Anna Zalewska, wkrótce wyjadą do Brukseli, więc flagi będą kurzyć się i niszczeć w pomieszczeniach gospodarczych obu kancelarii.

Premier i prezydent zapewniają, że flagi nie wymagają specjalnej opieki.

– Wystarczy raz na jakiś czas pomachać nimi na wiecach wyborczych, wrzucić je na plakat wyborczy i zapozować na ich tle, kiedy to się akurat politycznie kalkuluje – tłumaczy Kancelaria.

To jest ASZdziennik, ale flagi UE naprawdę przestały być potrzebne rządowi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...