Wyczyn Wiadomości TVP. Znaleźli więcej pedofilów wśród murarzy niż wśród księży

Fot. 123rf.com / wiadomosci.tvp.pl
Piękny popis niezależnego dziennikarstwa dały wczoraj wieczorem Wiadomości TVP. W reakcji na film Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w polskim Kościele TVP postanowiła udowodnić, że ci szkalowani księża wcale nie są tacy źli.


Bo należałoby się raczej czepiać murarzy.

Materiał Wiadomości pt. “W obronie chrześcijańskich wartości” jest ciekawy z wielu powodów, choćby takiego, że w dzień po premierze filmu Sekielskiego przedstawia jako autorytety moralne arcybiskupów: Głodzia i Jędraszewskiego. A jako niezależną ekspertkę – redaktor naczelną wpolityce.pl, ale hej, do tego już się przyzwyczailiśmy.

Tym razem największe wrażenie robią przedstawione w TVP statystyki.

Okazuje się, że na 1500 osób, które dopuściły się czynów pedofilnych, najwięcej jest ludzi bez konkretnego zawodu, a po nich najbardziej drapieżną grupą są murarze. Strzec należy się też ślusarzy, rolników i mechaników. A nie żadnych księży, lewaki.
Wiadomości TVP zapomniały tylko o jednym.

Zaprezentowały statystyki Ministerstwa Sprawiedliwości mówiące o pedofilach, którzy zostali skazani, a żeby ktoś został skazany, najpierw musi zająć się nim prokuratura. Co w przypadku księży-pedofili może być nieco utrudnione.

Bo – jak dowiadujemy się z konferencji Episkopatu pokazanej w filmie Sekielskiego – do państwowych organów trafia tylko 44% przypadków pedofilii zgłoszonych kurii. O ilu przypadkach nie poinformowano nawet kurii, nie wiadomo. A przedstawiciele Kościoła na pytanie, ile z tych 44% oni sami (a nie na przykład ofiara) zgłaszają do prokuratury, nabierają wody w usta i twierdzą, że nie mają takich danych.


Trudno jednak dziwić się Kościołowi, że nie ufa świeckiemu wymiarowi sprawiedliwości. Ten pracuje w końcu długo i mozolnie, a co gorsza, prokuratura ma tendencję do tego, żeby robić wielkie halo z jakichś tam molestowanych dzieci.

A zamiast tego można przecież zastosować dużo szybsze wewnątrzkościelne rozwiązanie.

I po prostu przenieść sprawcę do innej parafii.

To jest ASZdziennik, ale ten materiał Wiadomości nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...