Bójka podczas gry w Monopoly. 30-latkowie bez zdolności kredytowej pobili się o zysk z nieruchomości

Fot. 123rf.com / Monopoly
To miało być miłe popołudnie w gronie dobrych znajomych. Piwo, gadanie o serialach i gra w Monopoly. Nie sądzili, że po dwóch godzinach Mateusz będzie rzucał po pokoju Piotrka papierowymi pieniędzmi wrzeszcząc na cały blok "MASZ TU TE SWOJE ODSETKI!".


Do rękoczynów doszło, gdy 31-letni Mateusz, stażysta na umowie o dzieło pokłócił się z 33-letnim Piotrkiem, obecnie pomiędzy pracami, że odsprzedał próbującej utrzymać się z korepetycji z angielskiego 30-letniej Natalii akt własności Placu Trzech Krzyży, a nie jemu.

– Przecież jestem ostatni, mam tylko 1300 dolarów! – powiedział mężczyzna, który dolary widział ostatnio w kopercie od wujka Ryszarda, który jeździł TIRem w Stanach.

– Sorry, ale wtedy miałbyś wykupione wszystkie zielone i mógł zacząć stawiać domy i hotele – odparł Piotrek, który znał się na hotelach, bo kiedyś był kelnerem na bankietach. – Poza tym dalej jesteś mi winny tysiaka za postój na Nowym Świecie z trzema domami.

– Ile?! – oburzył się Mateusz, który nie znał cen płatnego postoju w Warszawie, bo nie było go stać na samochód. – Przecież on kosztował 850!

– Ale jeszcze odse... – Piotrek, który pierwszy raz w życiu był wierzycielem, nie dłużnikiem, nie dokończył, bo Mateusz chwycił jego mały, metalowy cylinder i próbował zmiażdżyć w pięści.

Natalia z pomocą mamy, z którą nadal mieszkała, w końcu rozdzieliła walczących mężczyzn.

– I znowu poszło o dywidendę, akty własności i hipoteki... – westchnęła kobieta. – Gdyby tylko istniała wersja Monopoly dla kogoś takiego jak my, gdzie zamiast kupować nieruchomości, kolekcjonowałoby się doświadczenia.

– Taak, gra dla mających wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach, przekonanych o własnej wyjątkowości, mających nadmierne oczekiwania oraz reagujących awersją na wszelką krytykę 30-latków. Takie "Monopoly dla Milenialsów"! – krzyknął Mateusz.

– No, szkoda, że taka gra nie istnieje i nie została właśnie wydana po polsku – posmutniał Piotrek.

To jest ASZdziennik dla Hasbro Polska. Monopoly dla Milenialsów znajdziesz w sklepie muve.pl.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...