Dramat "Wiadomości" TVP. W 30 sekund szczucia na nauczycieli każdego przekonali do strajku [WIDEO]

Fot. Wiadomości, TVP
Nowe śledztwo redaktorów TVP niech będzie wzorem dla kolegów po fachu z Korei Północnej. W głównym wydaniu "Wiadomości" ekspert Telewizji Polskiej ustalił, że nauczyciele jednak zarabiają krocie. I wypomniał dyrektorce szkoły, że ma przecież pensję, dom i samochód.


"Wiadomości" TVP z 10 kwietnia pokazały Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Do przeprowadzenia egzaminu zabrakło tam czterech członków komsji.

Dyrektorka szkoły Maria Tomaszewska wysłała pisma do dziesięciu szkół z prośbą o przysłanie nauczycieli, ale odpowiedzi były odmowne. Kuratorium oświaty również nie odpowiedziało na jej apele.

"Wiadomości" TVP postanowiły więc wykorzystać pieniądze z abonamentu na swoje cele statutowe: zdemaskowanie wroga narodu i szczucie na dyrektorkę, która robiła wszystko, by egzaminy mogły się odbyć.

– W internecie nic nie ginie – powiedział Miłosz Manasterski, ekspert TVP, a także prezes Związku Pisarzy Katolickich.

I zaczął udowadniać, że oczekiwania finansowe nauczycieli są wzięte z kosmosu.– Internauci szybko znaleźli oświadczenie majątkowe pani dyrektor – odkrył ekspert TVP. – 120 tysięcy pensji rocznie, 100 tysięcy oszczędności, dom i mieszkanie o wartości 750 tysięcy złotych, mercedes.

– To przemawia do wyobraźni, że w oświacie można zarabiać przyzwoicie, trzeba się też przyzwoicie zachowywać – dodał Miłosz Manasterski.

To przemawia do wyobraźni, że w "Wiadomościach" TVP też można zarabiać przyzwoicie.

A nawet nie trzeba się przyzwoicie zachowywać.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...