BAFTA: 7 nagród dla "Faworyty". Poseł PiS: Atak na tradycję podlany homoseksualnymi aktami, 2,5/10

Fot. Wikimedia Commons
Łukasz Schreiber jest nie tylko posłem PiS i sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera, ale też krytykiem filmowym. Na Twitterze ucieszył się, że film "Faworyta" nie otrzymał nagrody BAFTA za najlepszy film, ponieważ to "atak na tradycję, monarchię i arystokrację podlany homoseksualnymi aktami". I ocenił go na 2,5 na 10.


– Wbrew przewidywaniom bukmacherów „Faworyta” nie dostała nagrody BAFTA za najlepszy film. To db wiadomość przed walką o Oscary. Obraz to atak na tradycję, monarchię i arystokrację podlany homoseksualnymi aktami. Wielka kreacja O. Colman nie zmieni, że film jest wstrętny 2,5/10 – napisał na Twitterze polityk.Jak ustalił ASZdziennik, reżyser "Faworyty" Yorgos Lanthimos jest zdruzgotany. Nie tylko jego film na 12 nominacji do nagród BAFTA zdobył zaledwie 7 statuetek i to nawet nie za najlepszy film, to jeszcze Schreiber przejrzał jego zamiary i odparł atak na tradycję, monarchię i arystokrację. A już królowa Elżbieta miała podawać się do dymisji.

Mało brakowało, a dostałoby się osobom, które mają władzę, pozycję i pieniądze z samego faktu urodzenia się w odpowiedniej rodzinie. Na szczęście interweniował polityk PiS, syna polityka PiS.

Schreiber zadbał też o moralność widzów, aby nie musieli oglądać tych ukazanych w filmie z naturalistyczną dokładnością obrzydliwych homoseksualnych aktów, jak mówienie o seksie oralnym czy pokazanie jednej nagiej piersi.

Oscar wydaje się dzięki tej interwencji trafić w bezpieczne ręce Alfonso Cuarona i jego "Romy", której kibicuje Schreiber.

Do czasu, aż dojdzie do wniosku, że to atak na wyższą klasę średnią.
To jest ASZdziennik, ale żadna ocena "Faworyty" nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...