PILNE: Beata Mazurek zastąpiona robotem. Generator memów robi tę samą pracę szybciej i za darmo

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Fatalny finał miała próba zdyskredytowania Jerzego Owsiaka przez rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości. Mem z kłamstwami na jego temat, który udostępniła na Twitterze, kosztował ją utratę pracy. Okazało się, że darmowe generatory memów w połączeniu z hejterami, trollami i botami z internetu robią to samo, co ona. Za darmo.


Beata Mazurek wrzuciła na Twittera mema, który – zdaniem Mazurek – porównuje mieszkania "bogacza" Jarosława Kaczyński i domy "BIEDAKÓW" z totalnej opozycji i środowiska, które ją wspiera.Zdaniem Mazurek, mem miał być "merytorycznym" komentarzem do sprawy taśm "Gazety Wyborczej" i planach wybudowania w Warszawie 190-metrowego wieżowca przez spółkę Srebrna.

Powtórzmy: rzecznik rządzącej partii wrzuca na Twittera mema i nazywa to merytoryką.

I wtedy wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy aby odpowiednio napisany soft mógłby wymusić na robocie weryfikację informacji przed wrzuceniem jej na Twittera. Zwłaszcza na Twittera rzecznik partii rządzącej.

Na wyczyn Mazurek zareagował Jurek Owsiak. Wytłumaczył rzecznik PiS, że pokazany przez nią budynek to Ośrodek Szkoleniowy dla wolontariuszy WOŚP, w którym uczą się ratowania życia i zdrowia. Szef WOŚP domagał się od Beaty Mazurek przeprosin.

Rzecznik PiS przeprosiła. W swoim stylu.– Po zapewnieniu, że jest to Uniwersytet WOŚP do celów edukacyjnych, przepraszam za podanie informacji, która nb. od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie - napisała Mazurek, ale samo "przepraszam" nie przeszło jej przez klawiaturę. – Cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zyskał Pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy – dodała, zapewne w nadziei, że ten cham Owsiak jeszcze podziękuje.

W odpowiedzi na "przeprosiny" Owsiak przypomniał Mazurek, że jest rzeczniczką prasową PiS. Podziękował za przeprosiny i dodał:

– Proszę jednak nie pisać, że Pani wpis to możliwość wyjaśnienia tej sprawy. Oprócz anonimowych internautów jest Pani jedyną osobą reprezentującą urząd państwowy, która dała się na takie bzdurne opinie na nasz temat napuścić. Najprostszym sposobem na rozwianie wszelkich wątpliwości jest telefon do źródła – napisał Owsiak na Facebooku.Swoim śmiałym popisem na Twitterze udowodniła, że darmowe generatory memów w połączeniu z hejterami niczym nie ustępują memowemu PR-owi Mazurek. I mogą w każdej chwili wygryźć ją ze stanowiska.

I tylko fani teorii spiskowych twierdzą, że do zamiany doszło już lata temu, a mem Mazurek to tylko niegroźny bug w ich sofcie.

To jest ASZdziennik. Tylko niektóre wydarzenia zostały zmyślone, a Beata Mazurek pracuje szerując memy na Twitterze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie