PILNE: Brexit odwołany. Polacy zobaczyli Milionerów z Clarksonem i chcą przyjąć Wielką Brytanię do Polski

Fot. 123rf.com/BBC Brit
Adele nagra płytę z coverami Beaty Kozidrak, a śledzie z gzikiem zastąpią w brytyjskich barach fish & chips. Wszystko przez przełom w sprawie brexitu. Polacy obejrzeli "Who Wants to Be a Millionaire" z Jeremym Clarksonem i żądają przyłączenia Wielkiej Brytanii do Polski.


– Za britpopem i herbatą z mlekiem płakać nie będziemy, ale takiego prowadzącego to aż żal się z UE pozbywać – powiedział cytowany przez BBC jeden z unijnych negocjatorów na wieść o nowym gospodarzu "Who Wants to Be a Millionaire".Ugoda proponowana przez Polaków sprawi, że Brytyjczycy spełnią swój sen o wyjściu z Unii Europejskiej, lecz Unia Europejska zachowa w swoich strukturach Jeremy'ego Clarksona, brytyjskie poczucie humoru i prawdopodobnie najbardziej nieobliczalnego prowadzącego "Who Wants to Be a Millionaire" na świecie.

Zdaniem komentatorów, cena za bezstresowe uwolnienie Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej proponowana przez Polaków wydaje się skromna.

– Projekt zakłada m.in. powołanie na terenie Wielkiej Brytanii nowego, siedemnastego województwa – tłumaczą negocjatorzy. – W londyńskiem wojewodą pozostanie Theresa May, a członkowie polskiego rządu zyskają tytuł "Sir" i lokal służbowy w pałacu Buckingham.


Strona polska liczy, że po wejściu w życie porozumienia ruch prawostronny i rządowy program "Jeden Kran na Jeden Zlew" będzie przyjęty przez Izbę Gmin do końca 2019 roku, a rozgłośnie BBC przywitają 2020 rok tradycyjnym Topem Wszech Czasów wybranym przez słuchaczy wychowanych na polskim radiu.

Jak podaje serwis BBC, w ostatniej chwili z projektu wykreślono jedynie zapis o rotacyjnym prowadzeniu przez Clarksona "Who Wants to Be a Millionaire" także w Polsce.

Bo widzowie od Helu po Zakopane dopiero po obejrzeniu Clarksona zrozumieli, że Polacy ze swoim prowadzącym mają o wiele, wiele łatwiej.

To jest ASZdziennik dla BBC Brit, gdzie naprawdę można oglądać Jeremy'ego Clarksona w nowej roli, w każdy piątek o 22:30.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...