Triumf matek nastolatków. Możliwe, że od maja w Polsce nie będzie można kupić papierosów [SERIO]

Fot. 123rf.com / Pixabay
Już niedługo w niebyt mogą odejść doświadczenia, które uczyły całe pokolenia młodych Polek i Polaków sprytu, umiejętności konspiracji i zacierania śladów. Tych po nikotynie. Wszystko przez opieszałość polskich władz, które zagapiły się z dopasowaniem krajowego ustawodawstwa do unijnych przepisów dotyczących systemu Track&Trace.


Po ludzku znaczy to, że jeśli rząd się nie pospieszy, żadna paczka papierosów wyprodukowana po 20. maja nie będzie mogła trafić do sprzedaży. Jeszcze bardziej po ludzku: nie będzie u nas szlugów.

Podczas gdy importerzy, dystrybutorzy i zwykli palacze rwą włosy z głowy (a ci ostatni albo już planują zorganizowanie drugiego obiegu, albo z bólem serca rozważają e-papierosa), są tacy, którzy z przyjemnością powitają brak papierosów w Polsce.

Zadowoleni są na przykład nauczyciele, którym naprawdę nie sprawia przyjemności wchodzenie na dyżurach do toalety i dobijanie się do drzwi kabiny, z której unosi się siwy dym, a na podłodze widać sześć stóp. Może też zmniejszyć się liczba wypluwanych gdzie bądź smakowych gum do żucia – najlepszych zabójców aromatu szlugów since 1990.

Ale najszczęśliwsze są matki nastolatków – grupa, dla której najstraszniejszym obrazem na świecie jest paczka L&M-ów w kieszeni dziecka.

– Nie będę już musiała obwąchiwać mojej Klary za każdym razem, kiedy wraca do domu z imprezy – cieszy się Agnieszka, mama siedemnastolatki z Warszawy. – Zamiast stosować swój specjalny uścisk, dzięki któremu umiem niezauważalnie powąchać jej włosy i ubranie, będę mogła ją po prostu przytulić.

Wtóruje jej Ewa z Wałbrzycha, której syn kończy ósmą klasę. – Papierosy to śmierć. Cieszę się, że nie będzie ich już w normalnej sprzedaży. Mam nadzieję, że dzięki temu mój Krystian nie zacznie popalać.

Ale być może matki nie mają się co tak cieszyć.

Bo o papierosy może i będzie trudniej, ale zawsze zostaje marihuana.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty zostały zmyślone, ale w maju naprawdę może być kłopot ze szlugami.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...