Depresyjny sequel Kevina samego w domu. 38-letni Kevin rozmawia z maszyną i ma problemy z kręgosłupem

Fot. Youtube.com / Google
Kevin został sam w domu pierwszy raz w 1990 roku. Google właśnie wypuściło reklamę, w której Macaulay Culkin po 28 latach znowu wciela się w Kevina McCallistera. Niech was jednak nie zwiedzie pogodny ton filmiku i wylewająca się z niego nostalgia. Tak naprawdę wideo jest przerażająco smutne.


Zaczyna się od tego, że Kevin, jak w oryginalnym "Home Alone", wychodzi rano z pokoju i woła mamę i tatę. Co oznacza, że ten niemal 40-letni mężczyzna wciąż mieszka z rodzicami. Okazuje się, że rodziców nie ma, a Kevin na cały dzień ma dom tylko dla siebie. 20 grudnia, w czwartek. Zastanawia fakt, że w powszedni dzień tygodnia nie jest w pracy. Pewnie w ogóle jej nie ma, co by tłumaczyło życie na utrzymaniu rodziców po sześćdziesiątce.

Jak Kevin spędza czas? Dokładnie odtwarzając czynności, które wykonywał 28 lat temu, w dniu, kiedy rodzina o nim zapomniała. Czy to próba poradzenia sobie z dawną traumą? Czy może infantylny powrót do pierwszego wspomnienia wolności i niezależności? Nie wiadomo, ale jest to bardzo dziwne.

Zwraca uwagę fakt, że 38-letni mężczyzna jest w pełni uzależniony od elektroniki, która kontroluje jego dom i życie. Kevin ciągle mówi do telefonu czy tabletu i słucha dobywającego się z nich martwego głosu maszyny. Nie rozstaje się z gadżetami podczas porannej toalety, posiłku, ani zabawy (podczas której nagle zwija się z bólu, zapewne z powodu urazu kręgosłupa).


Jedyny kontakt Kevina z żywym człowiekiem, dostawcą pizzy, odbywa się przez kamerę i głośnik. McCallisterowi nie chce się nawet podejść do drzwi wejściowych. Zamiast tego zupełnie bez powodu obraża pracownika pizzerii kwestią z filmu. Padają słowa "zatrzymaj resztę, brudne zwierzę", dostawca reaguje zrozumiałym zażenowaniem.

W końcowej scenie mężczyzna je samotnie kolację. Gdy wybija 21:00, każe Asystentowi Google rozpocząć "Operację Kevin". Okazuje się, że chodzi o dziwaczną, żałosną "imprezę", na której "tańczą" poprzebierane manekiny i postaci z kartonu. Z ulicy dostrzegają to hydraulicy, którzy odjeżdżają w konsternacji.

Wesołych świąt.
To jest ASZdziennik, ale nowy filmik z Kevinem naprawdę jest bardzo smutny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie