Poznano sekret wzruszeń na reklamach świątecznych w TV. Płaczemy, bo jest piątek, a my samotnie oglądamy reklamy w TV

Fot. 123rf.com
Przełomowe odkrycie socjologów z Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowcy ustalili, dlaczego reklamy na Boże Narodzenie są takie wzruszające. Łzy napływają nam do oczu, bo jest piątek, a nikt nie zaprosił nas na miasto - poinformowali eksperci.


– Łzy to naturalna reakcja emocjonalna na milczący telefon i świadomość, że gdzieś tam istnieje czat grupowy na Messengerze, na którym znajomi właśnie umawiają się na łyżwy albo tańce, a nas nie dodali do grupy – tłumaczy prof. Ne Kaczmarczyk. – Nie ma się czego wstydzić i śmiało można dać upust emocjom.

Łezki od dawna kręciły się w oczach Polaków oglądających bożonarodzeniowe reklamy kawy, Allegro czy bombonierek, ale jak dotąd naukowcy nie potrafili odpowiedzieć na najprostsze pytanie: dlaczego?

– W nauce pokutował mit, że chodzi o eksponowane w spotach powroty stęsknionych dzieci do rodzinnego domu na wigilię, nastrojową muzykę, uchwyconą pogoń za nostalgicznymi wspomnieniami z dzieciństwa albo poruszenie malujące się na twarzach dzieci czekających na Świętego Mikołaja - tłumaczy prof. Henryk Kaczmarczyk. – Nic bardziej mylnego.

Z badań socjologów z UW przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie Polaków jasno wynika, że na bożonarodzeniowych reklamach płaczemy, bo jest piątek, a my siedzimy w domu samotnie oglądając reklamy w TV i myślimy o życiu, które właśnie przecieka nam między palcami. A to nie jedyne fascynujące odkrycie badaczy.


Większość Polaków którzy są właśnie na mieście i próbują dopchać się do barów przez tłumy ludzi świętujących firmowe wigilię wolałoby być teraz w domu i samotnie oglądać świąteczne reklamy przed TV – twierdzą naukowcy.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie