Św. Mikołaj uszczelnia system prezentowy. Będzie trzeba się spowiadać na dowód, że byliśmy grzeczni

Fot. 123rf.com
Koniec pobłażania dla wyłudzaczy, którzy nie byli przez cały rok grzeczni. Rozprawienie się z oszustami prezentowymi zapowiedział na konferencji prasowej Święty Mikołaj. Już od najbliższych świąt przed rozpakowaniem prezentu trzeba będzie okazać zaświadczenie, że byliśmy u spowiedzi i uczciwie odmówiliśmy zadaną pokutę.


Książki, gry wideo, perfumy i zabawki to tylko niektóre z prezentów, które od lat w okresie Bożego Narodzenia przyjmowali nieupoważnieni grzesznicy.

– Na uszczelnieniu systemu prezentowego budżet Mikołaja zaoszczędzi 40 mld złotych w ciągu jednego 24 grudnia – oszacowały elfy. – Taka kwota trafiała do tej pory na prezenty dla osób, które wcale na nie nie zasłużyły.

W niepowołane ręce trafiło do tej pory m.in. ponad 100 mln par skarpet, 500 tys. ton słodyczy i ponad 1,5 mln wełnianych swetrów z podobizną renifera. Największe oszczędności Święty Mikołaj planuje zgromadzić na książkach, którymi od lat hojnie obdarowują się niegrzeczni Polacy.

– Tylko na dobrych powieściach kryminalnych zabezpieczmy w budżecie 10 mld zł – zapewnia Święty Mikołaj. – Mowa tu głównie o trylogiach, takich jak "Grzech", "Ofiara", i "Pokuta" Maxa Czornyja, o które fani kryminałów najczęściej prosili w swoich bezczelnych listach, a dobrze wiedzieli, że nie mają do końca czystego sumienia.

Na szczęście to koniec tych wynaturzeń. Jak zapowiada Święty Mikołaj, jego pomocnicy są w stałym kontakcie z proboszczami parafii na terenie całego kraju. Każdy, kto będzie chciał dostać prezent, będzie musiał udowodnić to pokutą.

– Żadna powieść Czornyja nie trafi do delikwentów, którzy grzesznie zaginali rogi, przetrzymywali książki z biblioteki, chlapali herbatą strony i kruszyli je ciastkami w czasie czytania – grozi Święty Mikołaj. – No chyba, że się wyspowiadają i odmówią pokutę.


Mikołaj zapewnia, że każdy będzie rozliczony ze swych uczynków sprawiedliwie. I wskazuje tylko jeden przypadek grzechu śmiertelnego.

Za zdradę zakończenia trylogii Maxa Czornyja grożą dożywotnie rózgi.

To jest ASZdziennik dla trylogii Maxa Czornyja.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...