Historyczny kompromis w Komisji Trójstronnej. W 2019 będzie obowiązywał 8-godzinny dzień oglądania seriali

Fot. 123rf.com
Już za niespełna miesiąc obudzimy się w nowej Polsce! Komisja Trójstronna złożona z fanów telewizji, kina i VoD porozumiała się co do wymiaru godzinowego dla seriali w 2019 roku. Czeka nas prawdziwa rewolucja: od 1 stycznia będziemy oglądać je 8 godzin dziennie.


– Negocjacje były burzliwe, bo swoje roszczenia zgłaszała i olbrzymia frakcja popleczników 30-minutowych sitcomów, i głośna mniejszość ultrasów 8-odcinkowych miniseriali – przyznaje przedstawiciel Komisji. – Każdy, kto choć raz wdał się na Fejsie w kłótnię o wyższości seriali science fiction nad dramatami albo na odwrót, doskonale wie o czym mówię.

Zgodnie z porozumieniem, wszyscy Polacy skutki zmian odczują w 2019 roku, ale wcześniej – w okresie przejściowym – obejmą wszystkich widzów serialu "The First. Misja na Marsa". Mogą wdrażać się od dziś od 21:00 w CANAL+.

Ustalono, że minimalne stawki popcornu będą wprost proporcjonalne do godzin spędzonych przed TV, a widzowie będą mieli zapewnione wygodne stanowiska na kanapach pod kocykiem i zostaną objęci osłoną przedspoilerową trwającą miesiąc po emisji każdego odcinka.

I tylko trochę niepokojące wydają się pogłoski, jakoby odtrąbienie wielkiego sukcesu było przedwczesne.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, gdy wydawało się, że po morderczych negocjacjach przyszedł czas na zgaszenie świateł i sięgnięcie po pilota, do głosu doszedł fundamentalny odłam widzów.

– Daj im odcinek, a będą chcieli cały sezon – narzekają zastrzegający anonimowość negocjatorzy pracujący przy Komisji Trójstronnej.

Bo drapieżne skrzydło jastrzębi wśród widzów "The First" w ostatniej chwili zażądało zwiększenia stawek do 12 godzin na dobę. Podobno serial jest tak dobry, że niektóre odcinki chcą obejrzeć jeszcze raz.

To jest ASZdziennik dla serialu "The First".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...