Hej TVN, mamy #TematDlaUwagi. TVN wziął pracę rysowniczki do programu, odwdzięczył się blokadą jej Fejsa

Fot. dziendobry,tvn.pl/Rynn Rysuje
O rany, mamy #TematDlaUwagi. Znana telewizja TVN zablokowała na Facebooku konto rysowniczki Rynn Rysuje po tym, gdy autorka wrzuciła tam fragment felietonu Filipa Chajzera z "Dzień Dobry TVN". Po akcji z Vogule Poland nikogo nie powinno to dziwić, gdyby nie jeden drobny szczegół. Felieton Filipa Chajzera powstał na podstawie rysunku Rynn Rysuje.


– W absurdach dnia dzisiejszego: Facebook blokuje mi konto na 3 dni, bo TVN zgłosił ten fragment Dzień Dobry TVN, który wrzuciłam na swój profil – pisze Rynn na swojej grupie. – Tak, ten, w którym Filip Chajzer mówi o mnie i o moim rysunku. Który DDTVN wykorzystało bez pytania na swoim Instagramie.
Chodzi o odcinek "Dzień Dobry TVN" z września, w którym Filip Chajzer w felietonie "Czy twój dom jest naprawdę polski?" wykorzystał pomysł ze znanego rysunku Rynn.
Filip Chajzer w swoim programie uczciwie wspomniał, że autorką rysunku jest Rynn. I można nawet przymknąć oko na fakt, że przed wykorzystaniem jej pracy nikt z TVN-u nie zapytał jej o zgodę, i że rysunek wbrew woli Rynn wyciekł z zamkniętej grupy dla jej fanów. Po pierwsze: prawo cytatu, po drugie: shit happens.

Problem w tym, że TVN najwyraźniej nie dał zgody rysowniczce na szerowanie fragmentu programu "Dzień Dobry TVN", który powstał nie dzięki Filipowi Chajzerowi, a dzięki pomysłowi samej rysowniczki. I w ramach rekompensaty zablokował jej konto na Fejsie: jedno z ważniejszych narzędzi jej pracy.

– Wiecie, to pewnie ani Chajzer, ani DDTVN – pisze Rynn z zapasowego konta na swojej grupie. – Mają po prostu jakąś panią juniorkę, która hurtem zgłasza wszystko jak leci, bo taką ma pracę. Szkoda, że robi to zupełnie bez pomyślunku.

I my też głęboko chcemy w to wierzyć.

Tak mocno jak w to, że ekipa "Uwagi" TVN lub Filip Chajzer to przeczyta i zainterweniuje u koleżanek i kolegów, zanim zgłoszą do blokady fanpejdże "Dzień Dobry TVN", Filipa Chajzera, "Uwagi" czy "Azji Express".

To jest ASZdziennik, ale TVN naprawdę zbanował Rynn za swój program o rysunkach Rynn.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie