Wyczyn ambasadorki Polski w Hiszpanii. W 20 minut zmieniła wizerunek polskiej dyplomacji [WIDEO]

Fot. YouTube/La Resistencia en Movistar+
Marzenna Adamczyk od dwóch lat jest ambasadorką Polski w Hiszpanii, a przedtem sprawowała tę samą funkcję na Kubie i była Konsulem Generalnym w Barcelonie. Jest iberystką, wykłada na UW, mówi w pięciu językach i żylibyście dalej, nie mając o niej pojęcia, gdyby nie to, co pokazała ostatnio w hiszpańskiej telewizji.


Pani ambasador dała się zaprosić do popularnego programu rozrywkowego La Resistencia. I zaprezentowała tam wiedzę, poczucie humoru i dystans do siebie, a także doskonały hiszpański:
Nie wiadomo, co na tak dobry występ Adamczyk powiedzą jej zwierzchnicy w warszawskim MSZ. W końcu ambasadorka właśnie dobitnie udowodniła, że nie pasuje do uświęconej tradycji kuriozów i faux pas w polskiej polityce zagranicznej.

Normalnie raczej uczymy Francuzów jeść widelcem, odbywamy spotkania z San Escobar, a prezydent RP włazi butami na krzesło w japońskim parlamencie. Gafy dyplomatyczne to bowiem jedna z tych sfer, gdzie stronnictwo polityczne nie ma znaczenia, a PiS i PO łączą się ponad podziałami, patrząc sobie nawzajem czule w oczy.

Potwierdza to informator ASZdziennika ze środowiska MSZ:

– Przez lata polskiej dyplomacji udało się wypracować spójny wizerunek, który zadowoliłby każdego konesera fejspalmów i porażek. Pani ambasador Adamczyk ze swoim luzem, humorem i biglem stanowi poważną rysę na tym, jak postrzegany jest nasz kraj za granicą.


Teoretycznie na razie jest za wcześnie, by mówić o możliwych reperkusjach. Wciąż jeszcze trwa analiza komentarzy Hiszpanów na YouTube – ma ona na celu ocenić, jak dalece ich entuzjastyczne opinie o ambasadorce gryzą się ze zwyczajowym wizerunkiem Polski.

Ale dotychczasowe wyniki niestety nie napawają optymizmem:
"Ta pani jest WSPANIAŁA. Perfekcyjne połączenie humoru, wykształcenia i klasy!"
"Inteligentna, ironiczna kobieta z wielkim poczuciem humoru. Do tego jest ambasadorką w zmaskulinizowanym świecie dyplomacji. Polacy muszą być dumni, że mają taką przedstawicielkę."
"Powinniśmy na nią zagłosować, żeby została następnym premierem! Cudowna"

To jest ASZdziennik. Prawie wszystkie cytaty są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...