Szlachetny gest NBP. Załatwił 29-latkowi robotę za 500 tys. zł, choć jest zwykłym synem ministra PiS

Fot. 123rf.com
Wielkie serce okazał prezes Narodowego Banku Polskiego pewnemu przypadkowemu 29-latkowi. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" prezes NBP Adam Glapiński załatwił chłopakowi fuchę w Banku Światowym. I zrobił to pomimo tego, że 29-latek jest tylko zwykłym synem Mariusza Kamińskiego.


– 29-letni syn koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego w lipcu 2018 r. dostał dzięki Narodowemu Bankowi Polskiemu posadę doradcy wicedyrektora w Banku Światowym – podaje "Gazeta Wyborcza".

Prezes NBP jednym serdecznym gestem udowodnił, że w jego banku nie ma miejsca na koneksje, szklane sufity i dyskryminację ze względu na pochodzenie, a do drzewa genealogicznego nikt nikomu nie zagląda.

Do tej pory dostęp do zawodu mieli bowiem z reguły tylko pracownicy NBP lub banków państwowych, a dzieci koordynatorów służb specjalnych mogły o tylko pomarzyć o pracy w Waszyngtonie i pensji sięgającej 500 - 600 tys. zł. rocznie.

Na szczęście ten monopol został właśnie przełamany. Mariusz Kamiński potwierdził już, że nie zabiegał o stanowisko dla swojego syna.

To oczywiste, bo jak ktokolwiek chce zostać bogatym przed trzydziestką, to Polska stwarza ku temu warunki.

Nawet synom ministrów wyjaśniających aferę KNF, w której przewija się wątek prezesa NBP.

To jest ASZdziennik, ale prezes NBP naprawdę wybrał syna ministra PiS do pracy w Banku Światowym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA