Sukces Brytyjczyka. Za opis typowo brytyjskiego krajobrazu dostał honorowe obywatelstwo Polski

Fot. twitter.com/123rf.com
Honorowe obywatelstwo Polski otrzymał z rąk szefa MSZ brytyjski politolog Ben Stanley – dowiaduje się ASZdziennik. Wszystko za sprawą wzruszającego wpisu na Twitterze. Ben Stanley swoim opisem typowego brytyjskiego krajobrazu udowodnił, że w jego żyłach musi płynąć polska krew.


Ben Stanley przyjechał do Anglii z Warszawy, gdzie na co dzień jest wykładowcą na uniwersytecie SWPS. Politolog jeszcze nie wie, że w Polsce czeka na niego powitanie chlebem i solą, paszport oraz uroczysta kolacja z prezydentem.
– Scena: mała wioska w hrabstwie Oxfordshire – zaczyna poetycki opis Stanley. – Ptaki ćwierkają, kot przemyka przez ulicę i czmycha w żywopłot. Dwaj starsi panowie kłaniają się sobie czapkami. Autobus leniwie toczy się w stronę przystanku.

I życie na angielskiej prowincji toczyłoby się dalej jak autobus, gdyby nie nagły patriotyczny zwrot akcji.

– JEZU NO JUŻ DAJ MI KURWA MŁOTEK! – rozległo się nagle wzruszające wołanie, na stałe wpisane już w krajobraz angielskich miast, miasteczek i wsi.

Ben Stanley przyznał, że dopiero wtedy poczuł się jak w domu. Tym prawdziwym, bo polskim, warszawskim. Jak udało się nam dowiedzieć, takiego wrażenia nie zrobiły na nim ani nowe wieści z pałacu Buckingham, marmite na śniadanie ani nawet tradycyjny five o'clock.

MSZ zapewnia, że specjalne wyróżnienie trafi także w ręce autorów cytatu.

Bo w jednym zdaniu "JEZU NO JUŻ DAJ MI KURWA MŁOTEK" wyrazili bogobojność, waleczność, niezłomność i pracowitość polskiego narodu.

Pogłoski o tym, że tekst zdanie się nowym hasłem promocyjnym Polskiej Fundacji Narodowej, nie są jeszcze potwierdzone.

To jest ASZdziennik. Opis brytyjskiego krajobrazu nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...